Publika i Atanasijević pokrenuli „orlove“: Srbija u borbi za medalje!

Srbija - Ukrajina 3:2

Srbija – Ukrajina 3:2 (21:25, 25:23, 25:22, 19:25, 15:9)

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva. Nakon uzbudljivog i na momente dramatičnog meča Srbija je savladala Ukrajinu i putuje u Pariz gde će u polufinalu odmeriti snage protiv Francuske.

Prvi set je protekao u izjednačenoj igri, ekipe su se smenjivale u vođstvu i ni Srbija ni Ukrajina nisu stekle više od dva poena prednosti sve do same završnice seta.

Srbija je bila u dobroj poziciji, imali smo vođstvo od 20:18, ali su Ukrajinci fantastičnim servisima potpuno razbili koncepciju naše reprezentacije i serijom od 7:1 došli do vođstva od 1:0.

Na krilima osvojenog prvog seta Ukrajina je sjajno krenula i u drugom i povela sa 5:1. Kako je vreme odmicalo igrači Slobdana Kovača su hvatali priključak, a prvo izjednačenje u ovom setu viđeno je pri rezultatu 14:14. Sa nova tri vezana poena Ukrajina je stigla do 17:14, a nešto kasnije njena prednosti iznosila je 21:17. U tim trenucima sjajnu atmosferu pravili su srpski navijači u dvorani u Antverpenu, a na servis liniju stao je Aleksandar Atanasijević. Pet vezanih poena osvojila je Srbija, povela sa 22:21 i ubrzo stigla do izjednačenja – 1:1.

Situacija na terenu u potpunosti se preokrenula u korist naše selekcije koja je povela sa 8:3 u trećem setu, bilo je i 12:7, ali ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu. Stigli su Ukrajinci do 18:18, ali nisu uspeli i da povedu, Srbija je stigla do 24:20 i realizovala treću set loptu za 2:1.

Da su zasluženo među osam najboljih reprezentacija u Evropi Ukrajinci su potvrdili u četvrtom setu, ponovo im je proradio servis i gotovo nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika seta. Do 8:8 je bilo neizvesno, ali je rival Srbije poveo sa 14:10 i do kraja seta njihova prednost nijednog trenutka nije bila manja od 3 poena.

Najbolju igru Srbija je pružila u petom setu, zahvaljujući sjajnim servisima i lucidnim rešenjima Uroša Kovačevića na mreži poveli smo sa 5:1 i to je bio šok od kojeg protivnici nisu uspeli da se oporave. Prednost je rasla iz poena u poen, Srbija je stekla sedam vezanih meč lopti i realizovala treću za veliko slavlje.

Atanasijević je osvojio 24, a Uroš Kovačević 21 poen, dok je kod Ukrajine Jereščenko bio najbolji sa 18 poena.

Srbija se posle ovog meča iz Antverpena seli u Pariz i u polufinalu će igrati protiv Francuske koja je savladala Italiju sa 3:0. Utakmica je na programu u petak od 20.45, dok će u drugom polufinalu igrati Poljska – Slovenija.