Partizan posustao u finišu, Jug ubedljiv protiv Zvezde

Vaterpolo

Vaterpolisti Partizana i Crvene zvezde doživeli su poraze u utakmicama 2. kola Regionalne vaterpolo lige.

Crno-beli su poraženi u Herceg Novom od domaćeg Jadrana sa 10:8, a meč je odlučen na početku četvrte četvrtine kada je Jadran sa tri brza gola došao do nedostižnih 8:4.

Dvostruki strelac za crno-bele bio je Bilal Gbadamasi, a po jedan gol dali su Barać, Radulović, Andrin, Radanović, Vićković i Radonjić. Kod Jadrana Averka, Radović i Spaić bili su dvostruki strelci.

Jug je bio ubedljiv u Beogradu protiv Crvene zvezde i slavio sa 12:6, a prednost od 6 golova stekao je u prve tri četvrtine. U poslednjoj crveno-beli su bili ravnopravan rival i taj deo igre završen je sa 3:3.

Marko Janković je bio trostruki strelac za crveno-bele, a kod Dubrovčana dvostruki strelci bili su Lončar, Lozina, Merkulov i Papanastasiju.

Posle dva kola beogradski večiti rivali imaju po bod, a u trećem kolu Partizan će dočekati Šabac dok će Zvezda biti gost zagrebačke Mladosti.