Hamilton iskoristio kiks Ferarija za novu pobedu u Rusiji

Detalj sa trke u Sočiju

Luis Hamilton je prekinuo seriju Ferarija i doneo Mercedesu pobedu u trci Formule 1 za Veliku nagradu Rusije u Sočiju.

Hamilton je ostvario 82. pobedu u karijeri, devetu u sezoni, a četvrtu u Rusiji. Petostruki svetski prvak osvojio je i dodatni bod za najbrži krug trke.

Britancu je put ka pobedi bio otvoren posle 28. kruga, kada je posle odustajanja Sebastijana Fetela zbog problema sa motorom, izbio na prvo mesto koje nije ispuštao do kraja trke.

Pobedu Mercedesa u Rusiji upotpunio je Valteri Botas koji je kroz cilj prošao kao drugpolasirani, dok je treći bio Šarl Lekler u Ferariju.

Pobedničko postolje u Sočiju

Četvrto i peto mesto zauzeli su vozači Red Bula Maks Verstapen i Aleksandar Albon, koji je trku počeo iz boksa. Šesti je bio vozač Meklarena Karlos Sainc, sedmo mesto zauzeo je Serhio Peres iz Rejsing Pointa, a osmi je bio Lando Noris iz Meklarena. Bodove u Sočiju su osvojili još Kevin Magnusen iz Hasa koji je zauzeo deveto mesto i desetoplasirani Niko Hulkenberg iz Renoa.

Pet trka pre kraja Hamilton vodi u generalnom plasmanu sa 322 boda, drugi je Valteri Botas sa 249 bodova, a treći Šarl Lekler sa 215 bodova.

U generalnom plasmanu konstruktora prvi je Mercedes sa 571 bodom, ispred Ferarija (449) i Red Bula (311).

Naredna trka Formule 1 vozi se 13. oktobra za Veliku nagradu Japana.