Ritas bolji od Lokomotive na otvaranju Evrokupa

Detalj sa utakmice Ritas - Lokomotiva

Ritas – Lokomotiva Kubanj 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23)

Nova sezona u Evrokupu počela je malim iznenađenjem. U grupi B, u kojoj su i košarkaši Partizana, Ritas je pred svojim navijačima u Viljnusu pobedio Lokomotivu Kubanj rezultatom 92:86.

Početak nije slutio na pobedu litvanskog tima. Ekipa iz Krasnodara je kontrolisala rezultat do početka drug četvrtine kada je imala i deset poena prednosti, ali je tada krenuo uragan iz Viljnusa.

Domaćin je napravio seriju od 10:0, do kraja druge deonice ubacio čak 40 poena i preuzeo vođstvo. Lokomotiva je pretila tokom drugog poluvremena, nekoliko puta prilazila na tri poena zaostatka, ali nije uspela da napravi preokret.

Najefikasniji kod pobednika bio je Bendžijus sa 27 poena (6 trojki), Kruz je dodao 16, a Ehodas 14 poena. U Lokomotivi je Džoni O’Brajant postigao 24 poena, uz 10 skokova, Kulagin se zaustavio na 19 poena, dok se Dragan Apić za devet minuta na parketu nije upisao u strelce.

Poret Ritasa, Lokomotive, Partizana i Venecije, u grupi B Evrokupa su Tofaš i Limož, koji će se sastati u sredu.