Sparta Prag – Borusija Dortmund 0:2 (0:1)
35′, 89′ Hakimi

U današnjem terminu od 18.55 sati odigrano je dve utakmice Lige šampiona.

Genk je u okviru grupe ,,E“ ugostio Napoli koji je, posle velike pobede nad Liverpulom u prošlom kolu, kao veliki favorit stigao na ,,Luminus arenu“. Međutim, četa Karla Anćelotija se propisno namučila u Belgiji, te je morala da se zadovolji samo bodom.

Imao je Napoli izglednije prilike, posebno u prvom poluvremenu, ali Arkadijuš Milik nije imao svoje veče te je dva puta pogađao prečku u momentima kada je odbrana Genka gubila koncentraciju. Priliku da zatrese mrežu mlađanog golmana Kukea imao je i Hoze Kaljehon, ali se stativa isprečila. Pretili su i domaći preko Janisa Hađija u nekoliko navrata, te Tea Bongonde koji je pokušao sa distance u prvom poluvremenu i Sandera Berža.

Nedostajalo je Napolitancima mirnoće u završnici i nešto raspoloženijih igrača u napadu. Hirving Lozano je bio nevidljiv, Fernando Ljorente je dobio priliku sa klupe umesto Milika, ali to nije urodilo plodom, te su ekipe podelile bodove.

U pragu, Sparta je nakon remija sa Interom optimistično dočekala Borusiju iz Dortmunda, koja je stigla kao blagi favorit. Gol u prvom i gol u drugom poluvremenu rešili su susret u korist ekipe Lusijena Favra, a u junaka izrastao je desni bek Ašraf Hakimi, koji je upravo bio glavni protagonista kod oba pogotka.

Dve kontre, dva izvanredna trka mladog Hakimija i na semaforu je posle poslednjeg zvižduka stajalo 2:0, za četvrti bod ,,milionera“ u ovoj sezoni Lige šampiona.