Nemci analiziraju: Jović je u začaranom krugu

140819JovicSC

Nemačka novinarka Sabrina Barelman je za portal ,,Šport1“ analizirala aktuelno stanje Luke Jovića u Real Madridu.

Letošnje akvizicije Real Madrida za sada nisu ostavile veliki utisak na navijače, ali istina je da je celokupna ekipa podbacila ove sezone, iako trenutno drže prvu poziciju u La ligi. Nije to igra na koju su ,,los blankosi“ navikli ljubitelje fudbala, pa se u sve to uklopio i srpski napadač Luka Jovič, koji je za 60 miliona evra stigao iz Frankfurta minulog leta.

-Jović je proteklog leta iz Ajntrahta prešao u Real, uz obeštećenje od 60 miliona evra. Ipak, srpski reprezentativac još nije ostvario zapažene rezultate – konstatuje Sabrina na početku svog teksta i nastavlja:

– Trener Zinedin Zidan mu je dao šansu u sedam mečeva do sada, samo jednom preko 90 minuta, iako su Madriđani imali sve osim dobrog starta sezone. Uprkos tome što Real trenutno drži čelo tabele, ekipa je u sedam ligaških mečeva postigla 12 pogodaka.

Real je u utorak remizirao sa Klub Brižom na svom stadionu 2:2, posle deficita od dva gola. Zidan je tada posegnuo za Vinisijusom Žuniorom, te posle prethodne dve izmene, bilo je jasno da će Jović ovaj meč presedeti na klupi, što je pomalo zbunilo španske medije.

– Na letošnjem Evropskom prvenstvu za igrače do 21 godine, Jović je bio samo svoja senka, a njegova trenutna situacija najbolje se odrazila na utakmici sa Osasunom. Tada je Jović šansu dobio od starta, jedini put do sada, a u 58. minutu navijači na stadionu ,,Santjago Bernabeu“ radovali su se golu srpskog napadača, međutim sudija Lahoz je to pokvario posle intervencije iz VAR sobe – ističe Barelmanova.

Ona je naglasila da Zidan retko igra u formaciji sa dva napadača (4-4-2) i da Jović trenutno ne može da parira Benzemi, koji je svakako fudbaler u najboljoj formi u ekipi Reala (pet pogodaka do sada), ali Jović ne vidi Francuza kao konkurenta, već je ranije izrazio da se raduje njihovoj saradnji.

– U slučaju da nastavi da ne beleži rezultate, Zidanovo poverenje moglo bi da se smanjuje, što bi rezultiralo manjom minutažom. Biće sve teže i teže naknadno se dokazati – začarani krug. Moguće je da će Jović, ranije nego što se nadao ,u drugom klubu morati ponovo da otkrije talenat o kojem se govorilo pri njegovom dolasku u Madrid – zaključila je Barelmanova.

Real će za vikend ugostiti Granadu u okviru osmog kola La lige, a videćemo hoće li Jović dobiti svoju šansu na toj utakmici.