Liverpul sa bele tačke u 95. minutu do pobede, kad “kanarinci“ utihnu [VIDEO]

Samo četiri utakmice odigrane su u popodnevnom terminu u Premijer ligi. Ipak, bilo je izuzetno zanimljivo.

Sekunde su nedostajale da Liverpul ne pobedi, prvi put ove sezone. #Redse“ je spasio kazneni udarac dosuđen duboko u sudijskoj nadoknadi, pa je “lisice“ otišle bez plena sa Enfilda. Liverpul je poveo golom Sadija Manea u 40. minutu. Njega je fantastično, sa svoje polovine, proigrao Džejms Milner, a brzonogi Senegalac poslao je loptu iza leđa Šmajhela. Izjednačio je Medison, deset minuta pre kraja, ali je u 94. minutu dosuđen penal za šampiona Evrope, koji je u gol za trijumf, osmi uzastopni u sezoni, a 17 ukupno u Premijer ligi u nizu, pretvorio Milner.

Malo ko je očekivao da će Asston Vila, posle tri uzastopna poraza u gostima, slaviti u Noriču, i to rezultatom 5:1! Dva prva gola postigao je Brazilac Vesli, a isti fudbaler mogao je da kompletira het trik u prvih 45 minuta, ali je promašio jedanaesterac. Ipek, nije bio neizvesnosti u nastavku, Vila je povela sa 5:0, da bi Josip Drmić postigao počasni gol za “kanarince“.

Votford je i dalje bez pobede ove sezone, pošto nisu uspeli da trijumfuju ni protiv novajlije Šefild Junajteda. Završeno je bez golova, a Junajted još nije izgubio na strani u prvenstvu. Gol Hendrika doneo je tri boda Barnliju protiv Evertona. Gosti su od 56. minuta igrali bez isključenog Šejmusa Kolmena.

Luka Milivojević nije igrao zbog žutih kartona, ali to nije smetalo Kristal Palasu da posle preokreta, kao gost savlada Vest Hem i dođe do četvrtog mesta na tabeli.

Barnli – Everton 1:0(0:0)