Detalj sa utakmice Igokea - Partizan

Igokea – Partizan 73:75
(25:26, 13:17, 19:19, 16:13)

Košarkaši Partizana pobedom su počeli sezonu u ABA ligi. U sjajnoj atmosferi, pred punom dvoranom u Laktašima, crno-beli su dramatičnu završnicu rešili u svoju korist.

Igokea je tokom većeg dela meča bila u rezultatskom zaostatku, ali je u poslednjoj deonici napravila preokret i kratko povela. Ipak, trojke Gordića i Jankovića, vratile su prednost na stranu crno-belih, a u neizvesnoj završnici „igosi“ nisu iskoristili poslednji napad da obezbede bar produžetak.

Prva četvrtina je protekla u efikasnoj igri, uz odlična šuterska izdanja na obe strane. U Partizanu je prednjačio Ognjen Jaramaz sa tri trojke, dok je Rašad Von čuvao rezultatski priključak domaćinu.

Igokea je za šest minuta igre u drugoj četvrtini uspela da pogodi samo dva slobodna bacanja, a crno-beli su to iskoristili i prvi put se odvojili. U 17. minutu Partizan je imao dvocifrenu prednost (29:39), ali su se Lešić i Cvetković pobrinuli da Igokea do kraja prvog poluvremena prepolovi zaostatak.

Aleksandar Cvetković

Crno-beli su još jače počeli treću četvrtinu, a posle trojki Veličkovića i Zagorca, te koša Jaramaza, napravili su seriju 10:2 i u 24. minutu imali maksimalnih 13 poena prednosti (40:53).

Ponovo je Igokea bolje završila četvrtinu. Predvođena Savom Lešićem, a potom i Markom Tomasom, „igosi“ su kaznili Partizanove greške i prišli na minus 5 pred poslednju deonicu. (57:62).

Partizan je u poslednjoj deonici ispao iz napadačkog ritma, a posle trojki Vona i Cvetkovića, Trinkijeri je morao da traži tajm-aut. To nije pomoglo njegovom timu, pa je Igokea posle serije od 9:0, u 35. minutu došla do prvog vođstva na utakmici posle početnih 3:0 (69:68).

Drugi tajm-aut Trinkijeri bio je delotvorniji. Nemanja Gordić je trojkom prekinuo nalet domaćina, a potom je usledila haotična završnica. Grešilo se i promašivalo na obe strane, da bi Nikola Janković trojkom, 70 sekundi pre kraja odveo crno-bele na 70:74.

Janković je odmah na drugoj strani faulirao Karniauskasa prilikom šuta za tri poena, ali je Litvanac iskoristio samo jedno slobodno bacanje. Na isti način mu se revanširao Kori Volden, pa je Igokei ostalo 17 sekundi za poslednji napad. Partizan je branio napad i uz dosta sreće, odnosno zahvaljujući promašajima Vona i Lešića, uspeo da ga odbrani.