Šampion ubedljiv protiv prvog pratioca, samo Bordo pobedio na strani

Mauro Ikardi

Nastavljena je francuska Liga 1, a u 9. kolu novu pobedu upisao je aktuelni šampion iz Pariza.

Megdan su podelile dve prvoplasirane ekipe, na “Park prinčeva“ stigao je odlični Anže. Ipak, od neizvesnosti u ovom meču nije bilo ništa, Parižani su upisali novi trijumf, i to ubedljiv. Bilo je 4:0 za “svece“, a računajući utakmice u svim takmičenjima, bila je to osma pobeda PSŽ-a u devet poslednjih mečeva, a zanimljivo je da su sve ostvarili bez primljenog gola. Jedini gol primili su u minimalnom porazu od Remsa nedavno. Junak trijumfa bio je Pablo Sarabija, letošnje pojačanje iz Sevilje. On je postigao prvi i asistirao za još dva gola. Ostali strelci bili su Ikardi, Idrisa Gej i Nejmar, koji je još jednom pogodio u samom finišu utakmice.

U kasnijem terminu beležimo novi dobar rezultat Bordoa. Žirondinci su slavili na gostovanju u Tuluzu, dok su ekipe naših internacionalaca, Strazbur i Monpelje, sa različitim uspehom okončale kolo. Strazbur je, sa Mitrovićem u ekipi, poražen minimalno u Dižonu, dok je Monpelje, za koji je Ristić igrao u poslednjih deset minuta, slavio pobedu nad “kneževima“ od 3:1.

Nant je pobedio Nicu golom Nigerijca Simona u 88. minutu, ali je najveći deo posla uradio Bamba odličnim prodorom i centaršutom. Sada su “kanarinci“ preuzeli drugo mesto. Uspešan je bio i Brest, koji je pobedio Mec.

PSŽ – Anže 4:0(2:0)
Brest – Mec 2:0(2:0)
Dižon – Strazbur 1:0(1:0)
Monpelje – Monako 3:1(2:0)
Nant – Nica 1:0(0:0)
Tuluz – Bordo 1:3(0:2)