Traore srušio šampiona, pobede Arsenala i Čelsija

Adama Traore

Odigrane su tri utakmice engleske Premijer lige.

Najveće iznenađenje dogodilo se na Etihadu, gde je šampion Mančester Siti poražen od Vulverhemptona i sada zaostaje već osam bodova za Liverpulom. „Građani“ su odigrali slabo prvo poluvreme, ali su u nastavku imali dobru priliku preko Davida Silve, koji je pogodio prečku.

U 80. minutu usledila je brza kontra akcija gostiju, Raul Himenez je sve dobro uradio, pravovremeno uposlio Adamu traorea, koji je pogodio mrežu Sitija. Svi pokušaji domaćina da dođu bar do boda nisu urodili plodom, a „vukovi“ su još jednom ujeli šampiona, strelac je ponovo bio Traore u poslednjim trenucima meča, ponovo na dodavanje Himeneza. Inače Traore je u Premijer ligi odigrao 72 utakmice pre ove i postigao 1 gol.

Arsenal je pobedio Bornmut i došao do treće pozicije. Gol za tri boda postgao je David Luiz već u 9. minutu. Izveden je korner, a letošnje pojačanje „tobdžija“ glavom je poslalo loptu u mrežu.

Ubedljiv je bio Čelsi na gostovanju u južnoj engleskoj luci. Seriju svojih golova nastavio je Tami Abraham, koji je fantastično lobovao golmana domaćih u 17. minutu. Na 2:0 povisio je drugi „junoša“, Mejson Mount u 24. minutu. Do poluvremena viđena su još dva gola, po jedan na obe strane, da bi konačan rezultat postavio Batšuai u