Zvezdin revanš sa kamatom

Crvena zvezda - Primorska 90:64, Džejms Gist

Crvena zvezda – Primorska 90:64 (27:21, 17:3, 28:24, 17:16)

Košarkaši Crvene zvezde revanširali su se Primorskoj za poraz u četvtfinalu Superkupa ABA lige. Crveno-beli su deklasirali slovenački klub na startu regionalnog takmičenja i ostvarili prvi trijumf u zvaničnim utakmicama ove sezone.

Aktuelni šampion ABA lige otvorio je meč sa 6 vezanih poena, a kakva-takva neizvesnost trajala je jednu četvrtinu. Uspela je Primorska da povede sa 10:9, ali je do kraja prve četvrtine Zvezda stekla 7 poena prednosti (28:21).

Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Lazić iz Primorske za 28:23, ali je od tog trenutka krenula serija Zvezde od 13:0 i pitanje pobednika bilo je rešeno. Na isteku prvog poluvremena bilo je 45:24, a na početku nastavka usledila je nova silovita serija Crvene zvezde od čak 15:0 za najveću prednost na utakmici, 60:24.

Uspeli su gosti da do kraja treće deonice spuste prednost na 25 poena, a do kraja meča domaćin je rutinski održavao prednost između 25 i 30 poena i na kraju trijumfovao sa 90:64.

Zvezdu je predvodio Lorenco Braun sa 18 poena i 10 asistencija, Dobrić je ubacio 13, Gist 11, a Faje 10 poena. Kod Primorske najbolji je bio Lens Heris sa 17 poena, dok je Žiga Dimec dodao 12 poena.