Novak po oprobanom receptu nadigrao Iznera [VIDEO]

Novak Đoković – Džon Izner 2:0 (7:5, 6:3)

Novak Đoković je upisao novi trijumf u Aziji.

Najbolji teniser sveta je nadigrao Džona Iznera u okviru trećeg kola Mastersa u Šangaju i slavio protiv visokog Amerikanca 10. put u 12 mečeva.

Đoković je u prvom setu sigurno servirao i strpljivo čekao svoju šansu za brejk. U 12. gemu je dobio tri vezane prilike, iskoristio je prvu i poveo sa 1:0. Od tog trenutka preuzeo je sve konce igre u svoje ruke.

Ritern je uz servis savršeno funkcionisao i sa brejkom u drugom gemu drugog seta bilo je jasno da za Iznera nema povratka u ovom meču. Novak je, žargonski rečeno crtao po terenu, i sigurnom igrom na svoj servis okončao ovaj duel nakon jednog časa i 15 minuta igre.

Đoković je odservirao devet as udaraca na ovom meču, koliko i sam Izner.

Protivnik srpskog asa u četvrtfinalu biće bolji iz duela između Poljaka Herberta Hurkača i Stefanosa Cicipasa iz Grčke.