Zveda raspucana protiv Trepče: Četiri gola Simića i debitantski van La Pare

Trepča - Crvena zvezda 0:8

Trepča – Crvena zvezda 0:8 (0:2)
Simić 3′, 28′, 49′, 61′, van La Para 50′, Vukanović 54′, Vulić 78′, Tomane 85′

Fudbaleri Crvene zvezde poslednji su učesnici osmine finala Kupa Srbije. Crveno-beli su u Staroj Pazovi rutinski odradili posao proti Trepče, a blistao je Veljko Simić koji je postigao četiri gola.

Samo što je počela utakmica zatresla se mreža zvaničnog domaćina u ovom meču. Jevtović je prošao po desnoj strani, odlično pronašao Simića koji je prvi put na meču savladao Milentijevića. Golman Trepče je u 9. i 25. minutu odlično intervenisao i zaustavio pokušaje Simića i Vukanovića, a u 27. viđen je i prvi pokušaj ka golu crveno-belih, Popović je bio na mestu.

Već u sledećem napadu Vukanović je pogodio stativu, a samo minut kasnije Simić je duplirao prednost. Milentijević je bespotrebno istrčao van kazneog prostora, a Simić primio loptu, zaobišao ga i sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u nebranjen gol. Do kraja poluvremena Žander je pokušao dva puta, kao i Jovančić u 43. minutu, ali je njegov udarac završio preko prečke.

U nastavku prava kanonada igrača Zvezde, koji su do 55. minuta postigli još tri gola. Prvo je Simić posle lepe akcije Jevtovića i van La Pare oformio het-trik, a samo minut kasnije svoj prvi gol u crveno-belom dresu postigao je van La Para. Ponovo je Simić bio u centu pažnje, njegov udarac je odbranio golman Trepče, kratko odbio loptu do Holanđanina koji je iz neposredne blizine poslao u mrežu.

U 54. minutu u strelce se upisao i Vukanović posle asistencije Žandera, a već u 61. bilo je 0:6. Simić se ubacio iza odbrane Trepče, izašao sam ispred Milentijevića i sjajno završio akciju.

Najlepši trenutak meča viđen je u 75. minutu kada je Vulić iz slobodnog udarca postigao sedmi gol, a tačku je stavio Tomane pet minuta pre kraja posle ubacivanja Vulića iz kornera.