Poljaci overili plasman, Poš vizirao pasoš Austrijancima u Ljubljani [VIDEO]

Garet Bejl

Još četiri utakmice odigrane su u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Nemačka se pridružila Holandiji na čelu tabele C grupe. “Panceri“ su slavili u Estoniji, iako su od 14. minuta igrali sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Emre Čan. Nemci su otpor domaće selekcije slomili u drugom poluvremenu, prvo je Gundogan postigao dva gola za šest minuta, da bi Timo Verner po treći put savladao golmana Estonaca Lepmetsa.

Mogli su vicešampioni sveta da trijumfom u Kardifu završe posao oko odlaska na Evropsko prvenstvo. Međutim, Vels je uspeo da odbrani domaći teren protiv Hrvatske i izbori remi, koji im ostavlja neke šanse da mogu bar do drugog mesta u grupi. Poveli su gosti posle lepe akcije navalnog reda, a strelac je bio Vlašić u 9. minutu. Vels je do izjednačenja došao golom Gereta Bejla u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a to je, ispostavilo se, bio i konačan rezultat ovog meča. Hrvatska sada vodi sa 14 bodova, Mađarska ima 12, Slovačka 10, a Vels 8, s tim što će Slovaci i Velšani odigrati još po dve utakmice, a Hrvatska i Mađarska po jednu.

Poznat je još jedan učesnik Evropskog prvenstva. To je selekcija Poljske, koja je u Varšavi pobedila Severnu Makedoniju 2:0. Južni sused Srbije odlično se držao skoro do kraja meča, ali je poklekao u 74. minutu, kada je akciju Levandovskog u gol pretvorio Frankovski. Nešto kasnije Arkadijuš Milik, lepim udarcem sa distance.

U istoj grupi Austrija je zabeležila kapitalan trijumf u Sloveniji i sada je ova selekcija glavni kandidat za osvajanje drugog mesta u grupi. Gol za tri boda Austrijanaca postigao je Stefan Poš u 21. minutu. Fudbaler Hofenhajma je najviše skočio posle kornera i zatresao mrežu Slovenaca. Poljaci su sigurni sa 19 bodova, Austrija je stigla do 16, a minimalne šanse ostale su Makedoncima i Slovencima koji su sakupili po 11.