Pao je i Ritas: Briljantni Mozli i hladnokrvni Gordić vodili Partizan do pobede

Ritas - Partizan 61:66

Ritas – Partizan 61:66 (18:17, 12:17, 18:16, 13:16)

Košarkaši Partizana prvi put su savladali Ritas u Evrokupu i zadržali maksimalan učinak na startu ovog takmičenja.

Sjajan meč odigrao je Vil Mozli koji je uz 11 poena odigrao sjajnu odbranu i imao nekoliko važnih ofanzivnih skokova, Gordić je pogađao u presudnim trenucima, a ne treba zaboraviti ni sjajno šutersko veče Markusa Pejdža.

Prvi deo prve četvrtine protekao je u dominaciji Ritasa koji je poveo sa 7:1, a prve poene iz igre crno-beli su postigli posle tri minuta. Domaćin je stekao 7 poena prednosti nakon trojke Holoveja, ali su se stvari okrenule ulaskom Nemanje Gordića koji je podigao Partizan koji je nakon dve asistencije Mozliju i jedne Pejnersu omogućio 6 lakih poena srpskom klubu.

Posle prvih 10 minuta bilo je 18:17 za Ritas koji je drugu četvrtinu počeo trojkom, ali je Gordić polaganjem i nastavkom odlične saradnje sa Mozlijem doneo prvo izjednačenje – 21:21. Ponovo je Ritas nametnuo svoj ritam u središnjici druge četvrtine, poveo sa 28:23, ali su crno-beli serijom od 11:2 preokrenuli i na odmor otišli sa vođstvom 34:30.

Čovek preokreta bio je Vil Mozli, delovalo je da je na svojim ramenima nosio kompletnu odbranu Partizana, a nakon njegovom ofanzivnog skoka lopta je stigla do Voldena koji je pogodio trojku za prvo vođstvo gostiju – 31:30 minut i po pre kraja. Do kraja druge četvrtine, a opet nakon sjajne odbrane Mozlija trojku je pogodio i Pejdž za 34:30 nakon prvih 20 minuta košarke.

Odlično je Partizan odigrao veći deo treće četvtine, koju je otvorio trojkom Pejdža za 37:30, a najveću prednost imao je četiri i po minuta pre kraja treće deonice, 46:37. Usledio je veliki pad u igri Partizana, pre svega u napadačkom delu, a Ritas je sa 11 vezanih poena poveo sa 48:46. U završnici četvrtine ponovo je proradio Gordić i sa četiri poena u nizu ponovo vratio prednost svom timu posle 30 minuta – 48:50.

U četvrtoj četvrtini Ritas je samo jednom stigao do izjednačenja, mada prednost crno-belih do samog finiša nije bila veća od 4 poena. U poslednji minut se ušlo sa vođstvom Partizana 60:58, a 45 sekundi pre kraja Kajris je promašio jedno slobodno bacanje. Meč je odlučen trojkom Gordića 27 sekundi pre kraja, nakon čega je četa Andree Trinkijerija mirno privela meč kraju.

Pejdž je bio najefikasniji sa 17 poena (4/5 trojke), Gordić je imao učinak od 13 poena, 6 skokova i 7 asistencija, dok je Mozli uz 11 poena imao i 7 skokova. Kod Ritasa Kruz i Bendžijus su postigli po 15 poena.

Partizan nakon tri kola ima maksimalan učinak dok je Ritasu ovo bio drugi poraz.