„Armejci“ maksimalni, „kralj“ pao u Kaunasu

Odigrane su dve prve utakmice u trećem kolu košarkaške Evrolige.

CSKA je u Moskvi bio bolji od Himkija u ruskom derbiju. “Armejci“ su pobedili i treći put, a ishod se mogao nazreti posle prvih 10 minuta u kojima je fenomenalni Majkl Džejms postigao čak 18 poena, a Moskovljani četvrtinu dobili sa 29:20. Raspucani plejmejker nije bio u igri u većem delu ostatka meča, ali pobeda domaćina nije dolazila u pitanje. Aleksej Šved je pokušavao da približi Himki, ali njega niko nije ispratio u gostujućoj ekipi. U pobedničkom timu najviše poena postigao je Džejms, 28 uz 5 asistencija. Klajburn je dodao 21 koš, a Hilijard i Heket 13, odnosno 11. Kod Himkija se istakao Šved sa 25 poena, ali ne baš sjajan šut. Efikasan je bio Devin Buker sa 18 koševa. Himkiju je ovo bio prvi poraz u novoj sezoni Evrolige.

Žalgiris je iznenadio Real u Kaunasu i stigao do prvog ovosezonskog trijumfa. Domaćin je bolje odigrao prvo poluvreme, ali su Madriđani sve neutralisali u odličnoj trećeoj četvrtini. Odluka o pobedniku pala je u poslednjih 10 minuta, koje je “Zelena šuma“ dobila sa 16 poena razlike. Fantastičan u pobedničkom timu bio je Zek Ledej, koji je uz 26 poena i odličan procenat šuta, uspeo da uhvati devet lopti. Najdžel Hejs je ubacio 15, a Marius Grigonis 13 koševa. Kod Reala, koji je doživeo prvi poraz, dvocifren je jedino bio Entoni Rendolf sa 15 koševa, dok je Ljulj uz 9 poena imao i 4 dodavanja.

CSKA – Himki 99:86 (29:20, 25:24, 22:16, 23:26)
Žalgiris – Real Madrid 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13)