Fantastična partija Milutinova nije pomogla Pirejcima, Micić odličan u pobedi Efesa, Barsa sigurna pred Zvezdu

Nikola Milutinov

Odigrane su preostale tri utakmice trećeg kola košarkaške Evrolige.

Prava drama viđena je u Pireju, gde je Zenit slavio tek nakon dodatnih pet minuta. Mogao je tim iz Sankt Peterburga da pobedi u regularnom toku, imao je šest poena prednosti u poslednjem minutu, ali je Olimpijakos sa dve trojke, Puntera i Papanikolaua, izborio produžetak.

Po svim, nepisanim, pravilima, šokirani gosti trebali su da budu lak zalogaj u produžetku, ali desilo se suprotno. Zenit je dodatnih pet minuta dobio sa 13:4 i stigao do prve pobede u Evroligi. Ponitka je bio najbolji u ekipi Zenita sa 18 poena, dok su po 10 dodali Gustavo Ajon i bivši plej Partizana, Aleks Renfro. Pirejcima nije pomogla ni fantastična partija Nikole Milutinova, koji je imao dabl-dabl učinak sa 16 poena i isto toliko skokova. Isti broj koševa ubacio je i Punter.

Anadolu Efes je slavio u Valensiji rezultatom 83:78. Domaći tim je bolje odigrao prvo poluvrteme i stekao sedam poena viška pre odlaska na odmor. Odluka je pala u trećem periodu koji je turski tim dobio sa 13 poena razlike, ubacivši čak 30 koševa za 10 minuta. Uspela je Valensija da se približi u nekoliko navrata u poslednjoj deonici, ali trijumf gostiju nisu uspeli da spreče. Najefikasniji kod pobednika bio je Krunoslav Simon sa 19 poena, ali je junak trijumfa bio naš Vasilije Micić, koji je uz 15 poena imao i sedam asistencija. Ipak, najviše poena postigao je Bojan Dubljević iz Valensije. Crnogorac je ubacio 22 koša, uhvatio 7 lopti i imao 4 asistencije.

Dileme oko pobednika nije bilo u Barseloni, gde je domaći tim, pred dolazak u Beograd, pobedio nemačku Albu. Samo u prvoj četvrtini Nemci su bili bolji, dobili su taj deo igre sa 6 poena prednosti, ali su već na poluvreme Katalonci otišli sa vođstvom. U trećoj i četvrtoj deonici Barsa je dodala gas i lako stigla do treće pobede, pa je sada na čelu tabele sa maksimalnim učinkom, uz moskovski CSKA. U pobedi domaćih istakla su se trojica košarkaša. Kori Higins je postigao 22 poena, Nikola Mirotić 18, a Ante Tomić 15. Kod Berlinaca zapažen je bio Rokas Giedraitis sa 17 poena.

Olimpijakos – Zenit 68:77 (19:20, 17:18, 11:15, 17:11, 4:13)
Valensija – Anadolu Efes 78:83 (27:23, 19:16, 17:30, 15:14)
Barselona – Alba 103:84 (19:25, 27:19, 26:17, 31:23)