Dva produžetka u Laktašima, Cedevita Olimpija i dalje bez greške

Igokea - Cedevita Olimpija 90:95

Igokea – Cedevita 90:95 (27:15, 13:24, 14:13, 17:19, 9:9, 10:15)

Košarkaši Cedevita Olimpije zadržali su maksimalan učinak na startu sezone u ABA ligi.

Ljubljančani su slavili u Laktašima protiv Igokee, ali su do pobede stigli tek nakon dva podužetka. Igokea je nakon prve četvrtine imala 12 poena prednosti, ali je ona već do poluvremena svedena samo na poen.

U drugom poluvremenu nijedna ekipa nije imala vođstvo veće od 3 poena, a u neizvesnoj završnici regularnog toka Kinan Evans je pogodio trojku za produžetak 10 sekundi pre kraja. U preostalom vremenu gosti su imali šut za pobedu, ali je Boutrajt promašio.

Na početku prvog produžetka Igokea je stekla četiri poena prednosti, ali je ponovo Evans spasavao stvar i ponovo trojkom za novi produžetak, ovoga puta sedam sekundi pre kraja. Cedevita Olimpija je otvorila drugi produžetak serijom 8:2, ali je Igokea stigla do izjednačenja (88:88) nešto manje od dva minuta pre kraja.

U narednih 60 sekundi najpre je Murić pogodio trojku, potom je i Boutrajt bio precizan pa je pobednik bio odlučen.

Sjajan meč odigrao je Jaka Blažič koji je postigao 30 poena, Boutrajt je ubacio 20, a Miler-Mekintajer 16 poena. Kod Igokee Evans je postigao 20, a Von i Tomas po 16 poena.