Lion zaboravio kad je pobedio, Rajkoviću je nemoguće dati gol

Liga 1

Malo je golova viđeno u subotnjim utakmicama francuske Lige 1.

Počelo je „duplom nulom“ u Lionu. Domaći „lavovi“ nisu uspeli da pobede Dižon sa novim trenerom Raulom Garsijom na klupi. Poslednju pobedu u domaćem prvenstvu Lion je upisao polovinom avgusta, pre više od dva meseca. Treba reći da je za Lion debitovao Rajan Čerki, fudbaler koji ima samo 16 godina i prvi je igrač koji je nastupio u Ligi 1, a rođen je 2003. godine, ili kasnije. Posle Liverpulovog Harvija Eliota, tek je drugi fudbaler u svim ligama „petice“.

Golman reprezentacije Srbije, Predrag Rajković, još jednom je ostao nesavladan u prvenstvenom okršaju. Njegov Rems je minimalnim rezultatom slavio protiv Monpeljea, a gol odluke postigao je Abdelhamid još u 2. minutu. U timu gostiju u finišu je zaigrao Petar Škuletić. Nim je ostao bez pobede protiv Amijena u 95. minutu, kada je izjednačio Kalabrezi, a Brest je golom Kardone odneo sv tri boda iz Anžea, koji je bio najprijatnije iznenađenje prvenstva.

Tuluz je pobedio vicešampiona i učesnika Lige šampiona, ekipu Lila, sa 2:1, a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Još jedan minimalac viđen je u Mecu, gde je domaća ekipa pobedila Nant golom Dijaloa.

Lion – Dižon 0:0
Anže – Brest 0:1(0:0)
Mec – nant 1:0(0:0)
Nim – Amijen 1:1(1:0)
Rems – Monpelje 1:0(0:0)
Tuluz – Lil 2:1(0:0)