Mihajlović se isprsio pred šampionom, „ludnica“ na Olimpiku

Juventus - Bolonja 2:1

Tri zanimljive utakmice odigrane su na Apeninima u subotu.

Najuzbudljivije bilo je na rimskom „Olimpiku“, gde je domaći Lacio nadoknadio tri gola minusa protiv Atalante. Za samo petnaestak minuta u prvom delu, sa dva gola Murijela i jednim Alehandra Gomeza, gosti iz Bergama stekli su ogromnu prednost.

Međutim, u nastavku je Lacio, za dva minuta, smanjio na 2:3. Prvo je Imobile bio precizan sa bele tačke, a onda je mrežu pogodio Korea. U trećem minutu sudijeske nadoknade još jedan jedanaesterac je dosuđen za domaće, a ponovo je precizan bio Ćiro Imobile. Trener gostiju Gasperini bio je ogorčen posle meča i tvrdio je da je njegov tim pokraden, odnosno da su oba penala prestrogo dosuđena. Za Lacio je ceo meč odigrao Sergej Milinković-Savić.

Napoli se nije mnogo mučio sa Veronom, a goste je sa dva gola srušio poljski internacionalac, Arkadijuš Milik. Pošto ih očekuje bitan meč u Ligi šampiona, trener Anćeloti je odmarao nekolicinu prvotimaca.

Siniša Mihajlović je predvodio svoju Bolonju na gostovanju u Torinu protiv Juventusa. Šampion je poveo golom Kristijana Ronalda u 19. minutu, ali je Brazilac Danilo izjednačio sedam minuta kasnije, pošto je poslao pravi projektil u mrežu Bufona. Imala je Bolonja odličnog Skorupskog na golu, ali ni on nije mogao ništa u 54. minutu, kada je odbrana Bolonje napravila nekoliko grešaka u nizu, omogućivši Miralemu Pjaniću da ponovo dovede svoj tim u vođstvo, a ispostavilo se, i do pobede.

U nadoknadi je prvo bila jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru domaćih, kada je De Lihta lopta pogodila u ruku, a na samom isteku produžetka Santander je pogodio prečku Juventusa, da bi sledeći udarac gostiju na fantastičan način zaustavio Bufon.

Lacio – Atalanta 3:3(0:3)