Partizan siguran u Baru i bez Trinkijerija, Mornar ubacio samo 65 poena [VIDEO]

Mornar - Partizan 65:76

Mornar – Partizan 65:76 (20:14, 12:19, 23:28, 10:15)

Košarkaši Partizana trijumfalno se vraćaju sa za njih tradicionalno teškog gostovanja u Baru. Bez trenera Trinkijerija, koji je imao problema sa astmom, crno-beli su lakše nego što se očekivalo savladali Mornar koji je zakazao u šutu za 3 poena.

Mornar je bio u vođstvu u najvećem delu prvog poluvremena, Barani su nakon prve četvrtine imali šest poena prednosti, pre svega zahvaljujući sjajnoj saradnji spoljne
linije Mornara i Uroša Lukovića.

Bivši igrač Partizana postigao je 11 poena u prvom poluvremenu, od kojih 8 iz zakucavanja, a mogao je da ima i bolji učinak da nije bilo čak 6 promašenih slobodnih bacanja iz 7 pokušaja. Domaćin je na početku druge četvrtine poveo sa 21:14, ali su se crno-beli vratili u igru zahvaljući seriji od 7 vezanih poena. Mornar je ponovo stigao do +6 (30:24), ali je sam finiš prvog poluvremena u potpunosti pripao gostima koji su napravili seriju 9:2, a trojkom Jaramaza poveli prvi put nakon početka meča.

Rezultatska klackalica na početku drugog poluvremena trajala je do 24. minuta kada je Partizan trojkama Jaramaza i Pejdža stekao 6 poena prednosti. Odličan je u tim
trenucima bio Rašon Tomas koji se vratio nakon povrede butnog mišića, zapaženu rolu imao je i Nikola Janković, ali je dve presudne trojke i to vezane pogodio Kori Volden kome do tog trenutka ništa nije polazilo za rukom.

Od 52:53 bilo je 52:59 što je, ispostavilo se bio presudan trenutak utakmice, jer Mornar do kraja meča više nije uspeo da pripreti ozbiljnije. Sve probleme crno-beli su rešili u 37. minutu kada je Jaramaz najpre nabacio alej-up Mozliju, a potom i sam završio kontru za 73:61.

Do kraja meča Partizan je rutinski sačuvao trijumf, u kojem je najefikasniji bio Jaramaz sa 17 poena (trojke 3/4). Pratio ga je Pejdž sa 13 poena i istim učinkom van linije 6.75, Janković i Tomas su ubacili po 9, a Volden i Zagorac po 8 poena. Kod Mornara koji je šutirao trojke 4/23 najefikasniji je bio Pulen sa 16, Luković je ubacio 14, a Markota 10 poena.