De Jong obradovao Sevilju, Ekambi rastužio Barselonu [VIDEO]

primera logo

Na Iberijskom poluostrvu igralo se na pet terena u španskoj La Ligi.

Prvo je Alaves bio bolji od Selte i golovima Magaljana i Pereza stigao do trijumfa nakon dva vezana poraza. Uspešan na svom terenu bio je i Real Sosijedad, koji je u San Sebastijanu savladao Betis, mada su Andalužani prvi poveli preko Lorena koji je petom poslao loptu u mrežu. Do poluvremena su domaći preokrenuli, prvo je Garsija postigao autogol, a onda je pogodio i Hoze Vilijan. Konačan rezultat postavio je Portu.

Gol Ekambija u 17. minutu doneo je Viljarealu tri boda u Barseloni. “Žuta podmornica“ je slavila protiv Espanjola kome je to treći uzastopni poraz u prvenstvu, i to bez postignutog gola. Malo iznenađenje dogodilo se u Bilbaou, gde je Atletik igrao samo 1:1 sa Valjadolidom. Injaki Vilijams je doveo Baskijce u vođstvo, ali je nespretni Martinez u 71. minutu postigao autogol kojim je Valjadolid stigao do remija.

Punih 86 minuta trebalo je Sevilji da probije bedem Levantea na Sančez Pishuanu. Tada je centaršut Navasa u gol pretvorio Luk de Jong i doneo tri boda svom timu. Za goste je ceo meč odigrao Nemanja Radoja.

Alaves – Selta 2:0 (0:0)