Đoković bio taličan za „kneževe“, treći minimalac Sent Etjena, najzad pobeda Marseja [VIDEO]

Liga 1

Odigrane su tri poslednje utakmice u 10. kolu francuske Lige 1.

Pobedu Monaka protiv Rena ispratio je i Novak Đoković, koji je sa sinom Stefanom gledao meč na stadionu Luj II. Utakmica je bila napeta i puna preokreta, a domaćin je slavio golom Ben Jedera u 93. minutu. Francuski reprezentativac postigao je i vodeći gol za svoj tim, ali je Ren preokrenuo preko Muasa i Unua. Slimani je izjednačio na 2:2, a Ben Jeder pogodio pred fajront za trijumf “kneževa“.

Sent Etjen je vezao i treću pobedu, drugu pod vođstvom novog trenera Kloda Puela. Posle minimalnih trijumfa nad Nimom i Lionom, istim rezultatom slavili su i u Bordou. Žirondinci možda nisu zaslužili poraz, imali su dosta prilika, a poništen im je i jedan gol zbog ofsajda. Trenutak odluke dogodio se u sudijskoj nadoknadi, rezervistu Nordina faulirao je Brazilac Pablo u kaznenom prostooru Bordoa, a penal je uspešo izveo Gabonac Buanga. Za Bordo je igrao Vukašin Jovanović, koji je u 24. minutu zamenio Koščelnog.

Posle četiri kola bez trijumfa pobedio je i Marsej. Na velodromu je pao Strazbur, a prvi gol postignut je već u 3. minutu. Tada je Strotman, nakon prekida, kratko dodao Bubakaru Kamari, a ovaj loptu prosledio u mrežu. U poslednjim sekundama meča srušen je Dario Benedeto u kaznenom prostoru gostiju, a Strotman je postigao svoj prvenac u sezoni, precizno izvevši jedanaesterac. Nemanja Radonjić je igrao do 66. minuta za Olimpik, dok Stefana Mitrovića nije bilo u sastavu Strazbura zbog žutih kartona.

Bordo – Sent Etjen 0:1 (0:0)
Monako – Ren 3:2 (1:1)
Marsej – Strazbur 2:0 (1:0)