Krkljanac na vrhu Bundeslige, pobede domaćih ekipa [VIDEO]

Bundesliga

Kompletirano je osmo kolo nemačke Bundeslige posle koga je tačno pola lige u samo dva boda razlike. Naime, na vrhu su Menhengladbah i Volfsburg sa po 16 bodova, dok Leverkuzen na 9. mestu ima 14.

U dve nedeljne utakmice slavile su domaće ekipe. Keln je lako izašao na kraj sa slabim Paderbornom, slavili su “jarčevi“ sa 3:0 i goste ostavili zakovane za dno tabele sa samo jednim bodom. Terode je doveo domaće u vođstvo već u 8. minutu, a trijufm Kelna, prvi posle više od mesec i po dana, potvrdili su Šaub i Borno.

Šalke je došao u Sinshajm u dobroj formi, a pobeda bi ga izbacila na čelo tabele. Međutim, ništa od toga. Hohenhajm je slavio saa 2:0, a oba gola postignuta su u kasnoj fazi utakmice. Prvo je Kramarić doveo domaće u vođstvo u 72. minutu, da bi Bebou, posle kontranapada, postavio konačan rezultat.

Keln – Paderborn 3:0 (1:0)