Zvezda pala i u Novom Mestu: Jošilo srušio crveno-bele! [VIDEO]

Krka – Crvena zvezda 79:77
(17:20, 20:25, 18:16, 24:16)

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su drugi poraz u ABA ligi ove sezone.

Izabranici Milana Tomića poraženi su u Novom Mestu od Krke u trećoj rundi regionalnog takmičenja, zahvaljujući lošoj igri u drugom poluvremenu, prevashodno u poslednjem kvartalu.

Krka je bolje otvorila meč i bila konstantno u prednosti tokom prve četvrtine. Ipak, Nikola Jovanović je u svom debitantskom nastupu u ovoj sezoni nosio crveno-bele i sa 11 poena ih održavao u igri, da bi Davidovac trojkom doneo i prednost gostima, koji su i dobili prvu deonicu rezultatom 20:17.

Zvezda je u drugom kvartalu ušla u potreban ritam. Akcije su išle tečnije, pa je aktuelni šampion kontrolisao rezultat. Krka se na mahove približavala, ali su crveno-beli odbijali ozbiljnije nalete domaćih, pa su na odmor otišli sa osam poena viška (35:43). Prednjačili su Lorenco Braun, Simanić i Dobrić.

Domaći su krenuli žestoko u nastavku i serijom 11:3 stigli do izjednačenja (48:48). Iskusni Perperoglu je trojkom prekinuo nalet Krke, Zvezda je pronašla pravi ritam u napadu i vratila prednost na osam poena (51:59), a potom sa plus 6 ušla u posednjih 10 minuta igre.

Gosti iz Beograda ponovo nisu prelomili meč, a Krka se se sa 6:2 spustila na posed zaostatka, a nakon trojke Kouzija i povela sa 66:65. U igri Zvezde u tom periodu značajna je samo neverovatna blokada Ognjena Dobrića.

Faje i Perperoglu su držali Zvezdu u egalu, a Grk je vratio prednost na stranu gostiju u 38. minutu (71:73). Usledila je burna završnica, a Marko Jošilo je sa dve trojke praktično ugasio Zvezdu.

Ostaje pitanje zašto gosti nisu pravili faul u pretposlednjem napadu Krke. Simanić je pogodio dva od tri slobodna bacanja tri sekunde do kraja i nije više bilo vremena za preokret.

Glen Kouzi je bio najefikasniji kod pobednika sa 20 poena i devet asistencija dok je junak Jošilo dodao 19 koševa. Gani Laval je upisao 14 poena.

U ekipi Zvezde bolji od ostalih bili su Jovanović sa 16, Perperoglo 14 i Braun sa 12. U sastavu Crvene zvezde nije bilo Džejmsa Gista, Derika Brauna i Bilija Berona.