Mbape i Ikardi za bezbrižni PSŽ, Kros spasio Zidana, Dibala „staru damu“ [VIDEO]

Paulo Dibala

Odigrano je preostalih šest utakmica trećeg kola Lige šampiona za utorak.

Pored poraza Crvene zvezde u Londonu, u B grupi su još igrali Olimpijakos i Bajern. Pirejci su prvi poveli golom El Arabija u 23. minutu. Nojer je intervenisao, ali je lopta za nekoliko centimetara bila iza gol linije. Bavarce je do preokreta doveo, a ko bi drugi, Robert Levandovski sa dva nova gola. Toliso je pravim projektilom povisio na 3:1, a Giljerme je, uz dosta sreće, smanjio na 3:2 i doneo tanku nadu domaćinu desetak minuta pre kraja. Ipak, i pored nekoliko pokuašaja Olimpijakosa bodovi odlaze u Minhen.

Real je igrao veoma važnu utakmicu u Istanbulu pošto je u prva dva kola osvojio samo jedan bod. Toni Kros je, posle povratne lopte Azara, postigao jedini gol još u 18. minutu meča. Luka Jović je igrao u poslednjih desetak minuta. U istoj grupi Pari Sen Žermen je, i bez Nejmara i Kavanija, dok je Mbape u igru ušao u drugom poluvremenu, lako pobedio u Brižu. U prvom poluvremenu Ikardi je postigao gol za goste, ali su u nastavku „sveci“ deklasirali domaćina. Argentinac je dao još jedan gol, a Kilijan Mbape, koji je tek u 52. minutu ušao u igru, uspeo je da postigne het-trik. Kao asistent istakao se Anhel Di Marija, koji je namestio tri gola.

U Harkovu je viđen remi u meču Šahtjora i Dinama iz Zagreba, pa će ove dve ekipe kroz dve nedelje u Maksimiru odlučiti ko će biti drugi u grupi, pošto je prvo mesto obezbedio Mančester Siti. Atalanta je povela na Etihadu iz penala preko Malinovskog, međutim, Serhio Aguero je već do poluvremena prednost preselio na stranu „građana“. U drugom poluvremenu tri gola u mrežu Italijana ubacio je Rahim Sterling.

U Madridu je Atletiko golom Morate stigao do tri boda protiv Leverkuzena, a u drugom meču D grupe Juventus je posle preokreta, što je njima svojstveno, savladao moskovsku Lokomotivu. Ruski tim je vodio od 30. minuta golom Mirančuka. To je bio aktuelan rezultat sve do 77. minuta, kada je Dibala prelepim udarcem poravnao. Samo dva minuta kasnije Paolo Dibala je još jednom savladao Giljermea.