Barsa se spašavala u Pragu, uzbudljivo u Salcburgu, šok za „slepe miševe“ u 95. minutu [VIDEO]

Slavija - Barselona 1:2

Koliko je samo uzbuđenja bilo u šest preostalih utakmica trećeg kola Lige šampiona u sredu uveče.

Najviše golova bilo je u E grupi, ukupno deset. Šampion Evrope nije imao mnogo problema na gostovanju u Genku, a prva dva gola za Liverpul postigao je Okslejd-Čemberlen, oba na efektan način. Do kraja meča za goste su pogađali Mane i Salah, ali su i Belgijanci stigli do počasnog pogotka.

Mnogo neizvesnije bilo je u gradu u kom se rodio čuveni Mocart. Meč Salcburga i Napolija bio je prava fudbalska sonata, a pripao je gostima 3:2. Prvo je Mertens zakucao loptu pod prečku Stankovića za vođstvo Napolitanaca, ali je Haland sa bele tačke poravnao u finišu poluvremena. Novo vođstvo Italijana i novi gol Drisa Mertensa u 64. minutu. Ovim golom Belgijanac je prestigao legendarnog Maradonu na večnoj listi strelaca za Napoli i sada je on drugi. Nije se predavao odlični Salcburg, pa je Haland, ovaj put glavom, ponovo izjednačio u 72. minutu. Samo dva minuta kasnije pogodio je Insinje i time doneo vrednu pobedu Napolitancima.

Kada kažemo Barsa je pobedila u Pragu, ko nije gledao misliće rutinski. Ali ne pamtimo kada su se Katalonci tako grčevito branili, pogotovo u poslednjih deset minuta ovog meča. Iz prve ozbiljnije akcije Barselona je povela, grešku domaćih defanzivaca, na kraju, iskoristio je Leo Mesi. Imala je Slavija tri odlične prilike u prvom delu, ali je blistao nemački golman ter Štegen. Samo što je počeo nastavak Česi su izjednačili preko Božila. Španski prvak je ponovo poveo, uz mnogo sreće, u 57. minutu. Iz mrtvog ugla loptu je zakačio Luis Suarez, ona je pogodila Olajinku i prevarila golaman domaćih. Mnogo dobrih situacija imao je češki šampion u preostalom delu meča, igrala je Slavija hrabro, ali nije za to na kraju bila nagrađena ni jednim bodom.

Velika tri boda osvojio je Inter protiv Borusije iz Dortmunda. Lautaro Martinez je iskoristio neuspelu ofsajd zmaku u 22. minutu i doveo tim iz Milana u vođstvo, ali je isti fudbaler propustio da realizuje jedanaesterac u finišu meča. Ipak, nero-azuri su postigli još jedan gol, učinio je to Kandreva u poslednjem minutu, posle brze kontre.

Lajpcig je pobedio Zenit posle preokreta u meču od 19 časova, a u G grupi igrali su još Benfika i Lion. „Orlove“ je u vođstvo doveo Rafa Silva već u 4. minutu. Taj rezultat bio je važeći sve do 70. minuta kada je poravnao Depaj. Ipak, bod nije otišao u Lion, a za to se pobrinuo Pici, golom u 86. minutu.

U prvom meču grupe H Čelsi je pobedio u Amsterdamu, a Valensija je ostala bez pobede u Lilu u 95. minutu. „Slepi miševi“ došli su u vođstvo u 63. minutu. Lep napad gostiju golom je okončao Čerišev. Ostala je Valensija u samom finišu bez isključenog Dijakabija, što su domaći iskoristili u petom minutu sudijske nadoknade i pogotkom Ikonea stigli do prvog boda u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.