Kelti preokretom do trijumfa, Pepe pravi “tobdžija“, pobeda Bazela u Španiji

Fudbaleri Seltika

Kompletirano je treće kolo Lige Evrope u fudbalu.

Sevilji je trebalo 45 minuta da razbije bedem luksemburškog Dudelanža, ali je u nastavku sa tri gola, dva Vaskeza, došla do očekivanog trijumfa. Ranije danas, Karabag i APOEL su podelili bodove. Malme se trijumfom nad Luganom uključio u trku sa Dinamom iz Kijeva i Kopenhagenom, koji su remizirali u Ukrajini 1:1. Bazel je golom Fraja slavio na gostovanju Hetafeu i prestigao Špance na tabeli. Trijumf Krasnodara u Turskoj nad Trabzonom i ruski tim je vratio u igru za plasman u nokaut fazu.

Samo jedan gol viđen je u dve utakmice grupe D. Postigao ga je lisabonski Sporting, na malo komičan način, protiv Rozenborga. Meč u Ajndhovenu, između PSV-a i LASKA, okončan je bez pogodaka. Sada na tabeli PSV ima 7, Sporting 6, a LASK 4 boda. “Ruže“ su još na “nuli“. Uzbudljivo je bilo u Glazgovu gde je Seltik preokrenuo protiv Lacija i učvrstio se na čelu tabele. Prvo poluvreme dobili su gosti golom Lacarija, ali su Kristi i Žilijen, glavom posle kornera, doneli trijumf Škotima. Sergej Milinković-Savić igrao je svh 90 minuta za Rimljane. U drugom meču grupe rumunski Kluž je slavio protiv Rena u gostima. Meč su obeležila tri isključenja, dva kod domaćih i jedno kod gostiju. Gol odluke postigao je Deak još u 9. minutu, a Niang je promašio penal za Ren u 45.

Arsenal je dva puta gubio od Gimaraeša u Londonu, bilo je 0:1 i 1:2, ali je Nikolas Pepe sa dva gola iz slobodnih udaraca ostavio bodove na “Emirejtsu“. Francuz je treći gol za “tobdžije“ postigao u trećem minutu sudijske nadoknade. Slavio je kao domaćin i Ajntraht protiv Standarda. Tim iz Frankfurta je voddio sa 2:0 golovima Abrahama i Hinteregera, a poraz je ublažio Amala u finišu. Za domaće su igrali Kostić i Gaćinović, ali su obojica zamenjena u 75. minutu.