Dragić se razgoropadio, Olimpija nije imala šta da traži u Badaloni

Širom Evrope večeras je odigrano četiri utakmice u okviru Evrokupa u kojima su pobede ostvarili Venecija, Ulm, Breša i Huventud.

,,Stotka“ Ulma je definivitno ono što je ostavilo najveći utisak na večerašnja dešavanja u drugom po redu najkvalitetnijem evropskom klupskom košarkaškom takmičenju, koji je na krilima Zorana Dragića i domaćih navijača savladao Makabi Rišon rezultatom 103:89. Verovatno ne bi bilo sve tako da na parketu nije bilo sjajnog Dragića koji je postigao 33 poena za nešto manje od 32 minuta provedena na parketu i ostvario učinak od 30 indeksnih poena.

Od samog starta utakmice, Cedevita Olimpija je imala poteškoća sa Huventudom, koji je sve dileme rešio u prvom poluvremenu, kada je španski tim na pauzu otišao sa +20. Malo je slovenački tim podigao nivo igre u nastavku, ali Simonović, Blažič i družina nisu uspeli da pruže veći otpor ekipi iz Badalone.

Marko Simonović je bio drugi najefikasniji igrač Cedevita Olimpije sa 16 poena i tako je nastavio da pruža veoma dobre partije, dok je Kodi Mekintajer postigao 18. Ekipu Huventuda je predvodio je Klemen Prepelič sa 17 poena.

Ritas – Venecija 72:81
(17:26, 12:20, 18:19, 15:16)

Ulm – Makabi Rišon 103:89
(27:27, 28:20, 20:21, 28:21)

Nanter – Breša 65:73
(19:18, 16:17, 14:15, 16:23)

Huventud – Cedevita Olimpija 101:81
(28:19, 33:22, 20:21, 20:19)