Zvezda razbila Himki, tri četvrtine putokaz za crveno-bele!

Crvena zvezda – Himki 90:78
(28:22, 22:19, 30:15, 10:22)

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su drugu pobedu u Evroligi ove sezone.

Izabranici Andrije Gavrilovića su na svom parketu nadigrali ruski Himki, i prikazali najbolju partiju od početka sezone. Utisak je malo pokvarila poslednja četvrtina.

Utakmica je počela burno. Na isteku drugog minuta došlo je do incidenta. Tima i Lazić su bili u duelu, a sudije su nakon pregledanog snimka isključila kapitena Zvezde, a Letoncu dosudile nesportski faul.

Boriša Simanić je postigao prvih osam poena na meču i domaći su vodili sa 8:0. Nakon tajm-auta Kurtinaitisa, Himki se povezao u napadu, ali nije zaostajala ni Zvezda, prednost je održavana, i u 7. minutu je iznosila plus 10 (19:9). Ipak, na krilima Šveda, gosti su napravili seriju 13:3 i vratili se u igru, ali su Lorenco Braun i Perperoglu u samom finišu prve deonice doneli Zvezdi zasluženih šest poena viška.

Zvezda je napadački igrala vrlo dobro i na startu drugog kvartala. Blistao je Pereperoglu, koji je vezao nekoliko dvojki i trojki, a i Gist je imao zapaženu rolu. Sve to je donelu šampionu Srbije ogromnih plus 16 (45:29) u 16. minutu. Međutim, Himki je zaustavio novi nalet domaćih i počeo da igra kvalitetnije. Prednjačio je Buker u napadačkim akcijama ruskog kluba, i uspeli su gosti da se do poluvremena spuste na -9 (50:41), i pored Dženkinsove minijature.

Po povratku sa odmora, Zvezda je zaigrala sjajno. Beron je ušao u sjajan ritam i sa nekoliko vezanih poena, uz asistenciju Dženkinsa i Brauna odveo Zvezdu na plus 19 (66:47). Šampion ABA lige je na krilima dobre atmosfere, doduše dvorana nije bila puna, lomio svog večerašnjeg rivala. Egzibicionom igrom crveno-beli su nizali poene na svoj konto, a Himki nije imao odgovor. Prednost je u jednom trenutku iznosila nestvarnih +26 (80:54).

U poslednjoj deonici Himki je pronašao neki ritam, dok su domaći odrađivali posao. Serija Himkija od 14 poena ipak nije ozbiljnije ugrozila pobedu Zvezde. Braun je došao do novih poena i stavio tačku na ovaj susret.

Košarkaši zvezde su na ovom susretu imali čak 23 asistencije, uz 11 pogođenih trojki.

Najzapaženiji u pobedničkom sastavu bili su Boriša Simanić sa 18 i Bili Beron, koji je ubacio  Istakli su se Stratos Perperoglu sa 15 poena i pet skokova, Džejms Gist sa 12 i Lorenco Braun sa 10 poena.

Kod gostiju, koji sada ima skor 4:2, bolji od ostalih bili su Aleksej Šved sa 14, Devin Buker sa 13 i Entoni Gil sa 11 poena.