Kostić udavio šampiona u Majni, “Bikovi“ brojali do osam

Radost fudbalera Ajntrahta

Ovogodišnje prvenstvo u nemačkoj Bundesligi postaje sve zanimljivije.

Aktuelni šampion, Bajern iz Minhena, doživeo je ubedljiv poraz u Frankfurtu, gde ga je domaći Ajntraht pobedio sa 5:1. Treba reći da su Bavarci od 9. minuta igrali bez isključenog Boatenga, ali to ih ne opravdava za ovakav poraz. Goste je načeo Filip Kostić, koji je u 25. minutu savladao Nojera, da bi nešto kasnije Đibril Sou, na asistenciju Kostića, duplirao prednost. Da ni ovaj meč ne protekne bez gola Roberta Levandovskog, Poljak se potrudio u 37. minutu, ali bila je to, ispostavilo se, slabašna nada gostiju. U drugom poluvremenu još tri lopte su završile iza leđa Nojera, a kod četvrtog gola, koji je postigao Hinteregr, asistent je ponovo bio odlični Filip Kostić. U protokolu nije bilo Dejana Joveljića, a Mijat Gaćinović je u igru ušao u 70. minutu.

Lajpcig je u sredu dao šest golova Volfsburgu u Kupu Nemačke, a danas je još gore prošao Majnc. “Bikovi“ su osam puta tresli mrežu gostiju, a trostruki strelac bio je Timo Verner. Menhengladbahu se ne prepušta prvo mesto, pa su “ždrepci“ danas slavili na teškom gostovanju u Leverkuzenu golovima Venda i Tirama. Kevin Folanad je bio strelac za “farmacute“.

“Milioneri“ su bili ubedljivi protiv Volfsburga, a sve golove postigli su u drugih 45 minuta. Dortmund je poveo golom Torgana Azara, Gerero je povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Mario Gece iz penala. Nils Petersen je sa dva gola, drugi u sudijskoj nadoknadi, omogućio svom Frajburgu da donese bod iz Bremena i ostane u vrhu tabele.

Leverkuzen – Menhengladbah 1:2(1:2)