Preokreti vodećeg dvojca u finišu, “vukovi“ neporaženi na Emirejtsu [VIDEO]

Sadio Mane

Dve vodeće ekipe na tabeli engleske Premijer lige slavile su nove pobede, a do njih su došle posle preokreta u drugom poluvremenu.

Liverpul je gubio na Vila parku od 21. minuta kada je Trezege sačekao ubacivanje iz prekida na drugoj stativi i doveo tim iz Birmingema u vođstvo. Sve do 87. minutu to je bio aktuelni rezultat i smešio se poraz “redsa“, prvi još od drugog dana 2019. godine. Tada je Henderson glavom, na centaršut Manea poravnao, da bi Senegalac u četvrtom minutu nadoknade i sam postigao gol. On je odlično reagovao posle kornera i glavom poslao loptu u dalji ugao gola domaćih, ostavivši svoj tim na šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

A prvi pratilac Liverpula, Mančester Siti, neočekivano je imao mnogo problema u meču sa Sautemptonom koga je pre nekoliko dana porazio u EFL Kupu. “Sveci“ su u prošlom kolu izgubili 9:0 od Lestera, ali su se danas u odličnom svetlu predstavili na Etihadu. Poveli su golom Vord-Prausa u 13. minutu, kome je prethodila greška golmana domaćih Edersona koji je kratko odbio loptu, umesto da je uhvati. Čuvali su gosti prednost do 70. minuta, a onda je Serhio Aguero sačekao ubacivanje Kajla Vokera sa desne strane i sa “penaltika“ poslao loptu u gol. Upravo je Kajl Voker doneo veliku radost domaćem timu, pošto je u 86. minutu postigao pogodak za preokret i pobedu svog tima. Bila je to duga akcija Sitija, a Voker je iskoristio lošu procenu golmana Sautemptona posle centaršuta sa leve strane.

Arsenal je ponovo ostao bez pobede na svom Emirejtsu. Sada je bod iz Londona odneo Vulverhempton, iako su “tobdžije“ ponovo prve povele. Pjer-Emerik Obamejang je, na dodavanje Lakazate, doveo Arsenal u vođstvo u 21. minutu, da bi Himenez glavom, na ubacivanje Mutinja, poravnao u 76. minutu.

Šefild Junajted je ponovo bio uspešan. Jorkširci su lako pobedili Barnli sa 3:0, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Slavio je i Brajton, treći put uzastopno kao domaćin, a golove protiv Noriča postigli su Trosar i Dafi u drugih 45 minuta. Možda je iznenađenje kola, za sada, pobeda Njukasla nad Vest hemom u Londonu. “Svrake“ su vodile sa 3:0, a domaćin je samo uspeo da izbori častan poraz, postigavši dva gola.

Arsenal – Vulverhempton 1:1(1:0)