Jokić i Mari vodili Denver do preokreta, trojka Siksersa u poslednjim stotinkama za pobedu [VIDEO]

Nikola Jokić

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su ekipu Orlando Medžika rezultatom 91:87 i tako ostvarili četvrtu pobedu u sezoni.

Utakmica koja nije obilovala velikim brojem poena uglavnom je bila pod kontrolom ekipe iz Floride (prim.aut. imali i +12), ali Denver je uz pomoć Nikole Jokića, koji je odigrao sjajno drugo poluvreme, uspeo da dođe do novog trijumfa u sezoni.

Njemu se pridružio Džamal Mari, koji je postigao 22 poena, a Jokić je posle prvog poluvremena pružio znatno bolju partiju i na kraju meč okončao sa 20 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Ekipu Orlanda predvodio je Nikola Vuević sa 25 postignuta poena.

Filadelfija ima razloga za zadovoljstvo i veliki optimizam u ovoj sezoni. Rokijev grad za sada ima jedinu ekipu u NBA ligi koja nije doživela niti jedan poraz. Ovog puta, Seventisiksersi su savladali Portland Trajlblejzerse u derbi meču, u utakmici gde su igrači Portlanda imali od prvog minuta, pa sve do četiri stotinke pre kraja utakmice. Al Harford je za pobednički sastav postigao 25 poena, dok je u timu Portlanda najefikasniji bio Demijan Lilard sa 33.

Finiks Sansi igraju veoma dobro u ovoj sezoni NBA lige i protiv Memfis Grizlisa zabeležili su i četvrti trijumf u šestoj odigranoj utakmici. Ponovo je glavna karika bio Devin Buker, dok se Dža Morant istakao u ekipi Memfisa. Srpski košarkaš Marko Gudurić je za nešto više od 12 minuta postigao dva poena, uz osam skokova i dve asistencije.

Oklahoma siti Tander – Nju Orelans Pelikans 115:104
Dentroit Pistons – Bruklin Nets 113:109
Orlando Medžik – Denver Nagets 87:91
Memfis Grizlis – Finiks Sans 105:114
Milvoki Baks – Toronto Reptors 115:105
Vašington Vizards – Minesota Timbervulfs 109:131
Golden stejt Voriors – Šarlot Hornets 87:93
Portland Trajlblejzers – Filadelfija Seventisiksers 128:129