Pobede Fortune i Šalkea za kraj 10. kola Bundeslige

Bundesliga

U Dizeldorfu su slavili domaći, a u Augzburgu gostujući fudbaleri.

Fortuni su bodovi protiv Kelna bili neophodni, ali su i „jarčevi“ bili u istoj situaciji. Obe ekipe imale su samo po sedam bodova iz 9 kola, ali sada tim iz Dizeldorfa lakše diše. Dakle, komšijski derbi pripao je Fortuni, koja je golovima Heningsa sa bele tačke u 38. minutu i Tomija, posle solo akcije u 61. stigla do treće pobede u sezoni.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u Augzburgu gde je istoimeni domaćin dva puta vodio, a na kraju je ostao i bez boda. Bajer je doveo Augzburg u vođstvo u 38. minutu, ali je autogol Lihštajnera u poslednjem minutu prvog dela vratio egal na semaforu.

Islanđanin Finbogason je precizno izveo jedanaesterac u 60. minutu i doneo novu prednost domaćinu. Desetak minuta kasnije Kabak je glavom, posle ubacivanja iz slobodnog udarca, izjednačio na 2:2, da bi spretni Harit u 82. minutu iskoristio grešku defanzivaca Augzburga i doneo trijumf Šalkeu.

Ekipa iz Gelzenkirhena je sada na 6. mestu sa 18 bodova, koliko ima i Lajpcig na trećem mestu, ali sa boljom gol razlikom. Augzburg je pao u zonu ispadanja i sada je 16. sa 7 bodova.

Fortuna – Keln 2:0(1:0)