Šok terapija dala rezultat: Prva pobeda Igokee

Igokea - Zadar 79:71

Igokea – Zadar 79:71 (23:12, 13:23, 20:18, 23:18)

Smena trenera imala je efekta u Igokei – klub iz Laktaša je došao do svoje prve pobede u ABA ligi ove sezone.

Igokea je u 5. kolu pod vođstvom povratnika na klupu, Dragana Bajića, ugostila Zadar koji je posle ovog meča ostao jedini tim bez pobede u regionalnom takmičenju.

Gosti su bili u zaostatku tokom čitavom prvog poluvremena, sa izuzetkom početnog vođstva od 2:0, ali su sredinom treće četvrtine prikazali svoju najbolju igru i poveli sa 46:41. Sve do 32. minuta bilo je neizvesno, Ive Ivanov je pogodio trojku za smanjenje vođstva Igokee na 60:58, ali je domaćin reagovao serijom od 7:0 i prelomio meč u svoju korist.

Igokea je do trijumfa stigla timski, imala je čak 11 asistencija više od Zadra, a ukupno 22, ali je ponovo blistao Kinan Evans sa 17 poena. Kariniauskas je ubacio 13, Lešić 12, a Ilić i Tomas su postigli po 11 poena. Kod Zadra najbolji je bio Alen sa 24 poena.