Zvezdina dominacija u Zagrebu, Cibona potopljena trojkama

Cibona - Crvena zvezda 72:86

Cibona – Crvena zvezda 72:86 (18:18, 17:25, 21:25, 16:18)

Crvena zvezda je nastavila seriju pobeda u utakmicama sa Cibonom. Crveno-beli su bili ubedljivi protiv Zagrepčana, prvenstveno zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena.

Zvezda je otvorila meč sa pet uzastopnih poena, ali je Cibona odgovorila serijom 7:0, i primorala trenera gostiju Gavrilovića da zatraži tajm-aut. Ekipe su u većem delu prve deonice igrale rastrzano u napadu. Ipak, Zvezda je zahvaljujući Kuzmiću, a potom akcijama Berona, Čovića i Gista uspela da uspostavi napadački ritam i prednost od šest poena (10:16). Nakon tajm-auta trenera Ivana Velića, ponovo je Zvezda ušla u minus fazu, a Cibona je predvođena Bundovića stigla do egala po završetku prvih 10 minuta igre.

Gosti iz Beograda su zaigrali konstantnije u napadu u drugom kvartalu. Dženkins je pogodio tri trojke, ali Cibona nije dozvolila crveno-belima da se previše odlepe. U 15. minutu bilo je 25:27, ali su Čović i Dženkins dalekometnom paljbom pokrenuli seriju, a Zvezda je povela sa 39:30. Simbolično, prvo poluvreme završeno je novom trojkom, pogodio ju je Čović uz zvuk sirene, a rezultat je bio 35:43.

Sve nade domaćina da će moći da uhvate novi priključak na početku nastavka pale su u vodu već posle nekoliko minuta, precizije nakon pogođenih trojki Fajea i Berona.

Posle trojke Amerikanca crveno-beli su prvi put na utakmici stekli dvocifrenu prednost na meču, a to je bila deseti pogođen šut za tri poena iz trinaestog pokušaja. Fantastičan procenat šuta za tri poena gosti su zadržali i u nastavku treće četvrtine, Čović i Perperoglu ubacili su nove dve trojke, klupa Cibone hvatala se za glavu, a Zvezda je došla do prednosti od 14 poena (50:64).

U finišu treće četvrtine Cibona se malo trgla i uspela da smanji minus na 10 poena, međutim zbog tehničke greške treneru Cibone poslednja četvrtina počela je pogođeim slobodnim bacanjem Čovića i poenima Gista pa se beogradski klub odlepio na 71:56, a nakon zakucavanja Fajea bilo je maksimalnih +17. Posle tajm-auta Cibona je odgovorila sa 9 uzastopnih poena, a tačno četiri minuta pre kraja bilo je 70:75 pošto je Kovač pogodio tri slobodna bacanja, a Rebec poentirao posle ukraden lopte Lorencu Braunu.

U narednom napadu Kuzmić je promašio zakucavanje, ali je nakon ofanzivnog skoka lopta stigla do Brauna koji je kaznio „vukove“ novom pogođenom trojkom. Ubrzo aktuelni šampion ABA lige se ponovo odlepio na +10, a energetski istrošena Cibona u poslednja dva minuta nije imala snage za ništa više od ubedljivog poraza.

Perpeoglu je sa 15 poena bio najefikasniji kod Zvezde, Čović je ubacio poen manje, dok je Beron dodao 13. Crveno-beli su pogodili 14 trojki iz 23 pokušaja i to je bila glavna razlika između dva tima. Kod Cibone Bundović je postigao 15, a Kovač 14 poena.