Venecija prizemljila Partizan

Nemanja Gordić

Partizan – Venecija 69:83
(18:21, 21:16, 9:25, 21:21)

Košarkaši Partizana doživeli su prvi poraz u Evrokupu ove sezone i propustili priliku da već posle šestog kola obezbede plasman u Top 16. Serija crno-belih u Evropi počela je pobedom u Veneciji, a italijanski šampion zaslužan je i za prekid Partizanovog niza pobeda.

Venecija je pred oko 8.000 gledalaca u Štark areni nadigrala beogradski tim, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Partizan primio 25 poena, a nije postigao nijedan koš iz igre (svih 9 sa linije slobodnih bacanja).

Gosti su bolje počeli utakmicu i posle tri minuta igre Partizan je imao zaostatak od devet poena (0:9). Venecija je do finiša prve deonice održavala prednost, ali su uzastopne trojke Zagorca i Pejdža pokrenule crno-bele koji su prvu četvrtinu završili sa samo tri poena minusa (18:21).

U dobrom ritmu Partizan je nastavio u drugoj četvrtini. Visoka petorka koju je Trinkijeri poslao na parket, a u kojoj je Pejners imao ulogu plejmejkera, iznenadila je goste. Posle trojke Rašona Tomasa Partizan je poveo sa 31:25, a da nije bilo pet promašenih slobodnih bacanja u tom periodu, crno-beli bi se odvojili i na dvocifrenu razliku.

Venecija je odgovorila zonskom odbranom, uz dominaciju Mičela Vota pod obručima. Krilni centar Venecije je u prvom poluvremenu postigao 17 poena i bio najzaslužniji što je njegov tim na odmor otišao sa dva poena zaostatka (39:37).

Italijanski tim je već posle minut igre u trećoj četvrtini ispunio bonus, ali to nije bila prednost za Partizan. Mozli je promašio tri od četiri slobodna bacanja, igra je bila dodatno usporena, a u takvim okolnostima bolje su se snašli gosti. Trojkama Stouna i Deja Venecija je povela sa 44:48 i primorala Trinkijerija da zatraži tajm-aut.

Nije minut odmora mnogo pomogao crno-belima, koji su i dalje imali dosta problema na obe strane terena, kao i prilikom izvođenja slobodnih bacanja. Venecija je lagano dizala prednost koja je u 28. minutu postala dvocifrena (45:55).

Tražio je Trinkijeri novi minut odmora, ali preokreta nije bilo. Na drugoj strani su se raspucali Filoj i Dej i Venecija je u poslednjih deset minuta ušla sa plus 14 (48:62).

Nedostajala je Partizanu energija u trećoj deonici, a činilo se da je ima na početku poslednjeg perioda, kada je postigao četiri laka poena. To je ipak bio samo privid, Venecija nije gubila glavu i kažnjavala je svaki loš napad crno-belih, pa je šest minuta pre kraja pobednik već bio izvestan (55:71).

Mičel Vot je sa 27 poena ostao enigma za Partizanovu odbranu do kraja utakmice. Pored njega, Ostin Dej je postigao 13, a Džulijan Stoun bio na domak tripl-dabl učinka sa 10 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

U Partizanu, koji je promašio 14 slobodnih bacanja (19/33), dvocifren učinak imao je samo Rašon Tomas sa 18 poena.