Bogdanovo veče sezone nije pomoglo Kingsima, previše Janisa [VIDEO]

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su u noći između srede i četvrtka od Toronto Reptorsa na gostovanju rezultatom 124:120.

Aktuelni šampion je od sredine prve četvrtine preuzeo vođstvo i od tog momenta usledila je potpuna dominacija ekipe iz Kanade za, na kraju, ipak neubedljiv trijumf. Imali su Kingsi prilike da preko Badija Hilda i Bogdana Bogdanovića smanje razliku koja je u finišu iznosila četiri poena u korist domaćih, ali obojica su promašili svoje šuteve.

Kajl Lauri i Paskal Siakam sa 24, odnosno 23 poena predvodili su Reptorse na ovoj utakmici, a treba naglasiti da je Siakam imao i 13 skokova. S druge strane, srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je najbolji meč u ovoj sezoni postigavši 22 poena, a efikasniji od njega u ekipi Kingsa bio je samo Harison Barns sa 26 poena. Nemanja Bjelica je utakmicu počeo kao starter, zabeleživši na kraju pet poena za 16 minuta.

Memfis Grizlisi su ostvarili drugu pobedu ove sezone u duelu sa Minesota Timervulfsima ponajviše zahvaljujući Dilonu Bruksu (31 poen) i Dža Morantu (26 poena), drugi pik sa drafra koji igra sjajno ove sezone. Marko Gurudić je imao učinak od pristojnih sedam poena i po četiri skoka i asistencije. U ekipi Minesote, Vigins je upisao 30 poena, a povratnik nakon suspenzije Karl-Entoni Tauns 25 poena i 13 skokova.

Janis, Janis, Janis…Tako je bilo na utakmici između Baksa i Klipersa u Los Anđelesu protekle večeri. U ključna tri statistička parametra, Janis Adetokumbo je dominirao u svom timu, koji je zahvaljujući njemu, upisao trijumf nad Klipersima. Uprkos tome što su imali prednost i od 17 poena, pobeda im je mogla izmaći u finišu. Srećom po njih, to se nije desilo.

Janis je meč okončao sa 39 poena, 16 skokova i devet asistencija. Na drugoj strani, Lu Vilijams i Montrzel Heris su postigli po 34 poena.

Detroit Pistons – Njujork Niks 122:102
Indijana Pejsers – Vašington Vizards 121:106
Atlanta Hoks – Čikago Buls 93:113
Hjuston Rokets – Golden Stejt Voriors 129:112
Toronto Reptors – Sakramento Kings 124:120
Memfis Grizlis – Minesota Timbervulfs 137:121
Dalas Maveriks – Orlando Medžik 107:106
Juta Džez – Filadelfija Seventisiksers 106:104