Tiram srušio Romu u nadoknadi, Belgijanci ukrotili „vukove“, uspešan i drugi škotski velikan

Rendzers - Porto 2:0

Poznati su svi ishodi utakmica četvrtog kola Lige Evrope.

Posle Seltika uspešan je bio i drugi velikan iz Glazgova. Rendžers je pobedio Porto i stekao odlične šanse da zauzme jedno od prva dva mesta u G grupi. Junaci pobede „policajaca“ bili su Morelos i Dejvis, koji su postigli golove u 69. odnosno 73. minutu. U drugoj utakmici grupe Fejnord i Jang Bojs su podelili bodove na popularnom „tiganju“ u Roterdamu. Holanđani su poveli iz jedanaesterca, ali je Špilman izjednačio u nastavku.

Bugari su se proveli kao bosi po trnju u Kataloniji. Espanjol je i drugi put pobedio Ludogorec, ovog puta mnogo lakše. Gosti su od 35. minuta igrali sa devetoricom, pa na kraju mogu da budu zadovoljni sa „samo“ pola tuceta lopti u mreži. Dobra vest za „ludu šumu“ stigla je iz Budimpešte gde su Ferencvaroš i moskovski CSKa igrali bez golova, pa su oni ostali na drugom mestu.

Belgijski Gent je osvojio bodove u gradu automobila, nemačkom Volfsburgu. „Vukovi“ su potpuno van forme, pa su vezali treći uzastopni poraz u svim takmičenjima, a već sedam utakmica ne znaju za trijumf. I oni su srećni zbog ishoda druge utakmice u grupi, ukrajinska Oleksandrija nadokandila je dva gola prednosti Sent Etjena i sada te dve ekipe imaju po tri boda, dok je Volfsburg ostao na pet.

Roma je prepustilia prvo mesto u grupi J porazom u Menhengladbahu. Lider nemačke Bundeslige slavio je sa 2:1. Prvo je Facio postigao po gol na obe strane. Njegovim autogolom domaći su poveli, ali je isti fudbaler izjednačio. Odluka je pala u 95. minutu, a strelac je bio sve bolji Markus Tiram.

Na prvo mesto popela se ekipe turskog Bašakšehira, pobedivši austrijski Volfsberger sa 3:0 u gostima. Naš Nemanja Rnić je isključen u 70. minutu i tada je krenuo potop domaćina. Vića i Kriveli dva puta, doneli su trijumf gostima.

Sve je jasno u K grupi, dalje će Braga i Vulverhempton. Portugalci su bili sigurni protiv Bešiktaša, koji još nema ni bod, a istakao se Paulinjo, dvostruki strelac za portugalski tim. „Vukovi“ su imali mnogo muke sa slovačkim šampionom, Neveš je promašio penal na startu drugog poluvremena, da bi gol odluke postigao Himenez u drugom minutu sudijske nadoknade.