Partizan protutnjao kroz Dalmaciju!

Zadar – Partizan 57:72
(14:18, 16:27, 16:17, 11:10)

Košarkaši Partizana upisali su i četvrtu pobedu u ABA ligi.

Izabranici Andre Trinkijerija nadigrali su Zadar na gostovanju u Dalmaciji u okviru šestog kola regionalnog takmičenja.

Partizan je meč započeo sa Pejnersom na poziciji plejmejkera. Crno-beli su dobro otvorili meč i poveli sa 8:2, ali je Zadar odgovorio serijom od osam uzastopnih poena i vratio utakmicuu egal. Igrači Partizana su ponovo zagospodarili terenom i sa novih 8:0 stekli prednost, koja je na kraju prve četvrtine iznosila četiri poena. Obe ekipe su napravile priličan broj grešaka.

Sa rastrzanom igrom nastavilo se i u drugom kvartalu. Partizan je vezao dve trojke (Zagorac i Pejdž) i stekao dvocifrenu razliku (16:26). Tajm-aut trenera Zadra doneo je bolju igru domaćih u napadu, ali je Partizan trojkama čuvao sigurnu prednost. Prednjačio je Pejdž, koji je ubacio čak tri u kratkom vremenskom intervalu. Partizan je stekao i 15 poena prednosti, koliko je bilo i na kraju prvog poluvremena . Crno-beli su pogodili čak sedam šuteva za tri poena u drugoj deonici.

Nešto slabiji start gostiju u drugom poluvremenu, Zadar nije uspeo da iskoristi da se ozbiljnije približi. Gordić i Pejdž su novim pogocima za tri poena vratili razliku sa poluvremena i Partizan je ponovo bio u sigurnoj luci. Nakon nekoliko atraktivnih poteza, crno-beli su stekli i +19 (43:62) u finišu treće četvrtine.

U poslednjem periodu igre šansu je dobio i mladi Miletić, koji je postigao prve poene u ABA ligi. Partizan je promašio nekoliko napada, ali Zadar nije imao snage da se ozbiljnije približi. Jaramaz je trojkom prekinuo period bez poena, i do kraja više nije bilo nikakve dilem,

Markus Pejdž bio je najefikasniji kod gostiju sa 14 poena, Ognjen Jaramaz je dodao 13, a Nemanja Gordić je uz osam poena imao i sedam asistencija.

Kod Zadra su bolji od ostalih bili Brion Alen sa 16 poena i Ive Ivanov, koji je dodao 10 koševa.