Miris titule opija Enfild, Liverpul pobedio u derbiju sezone [VIDEO]

Sadio Mane

Utakmicom dve najbolje engleske ekipe spuštena je zavesa na 12. kolo Premijer lige.

Liverpul je u derbiju sezone pobedio aktuelnog šampiona Mančester Siti i pobegao mu na devet bodova razlike. “Građani“ su sada tek četvrti, dok drugu i treću poziciju, sa bodom više, dele Lester i Čelsi.

Verovatno ključni detalj na meču dogodio se već u 6. minutu. Gosti su tražili jedanaesterac, pošto je lopta pogodila u ruku Aleksandera-Arnolda, ali se arbitar nije oglasio. Dok su gosti očekivali prvi prekid i proveru situacije pomoću VAR tehnologije, “redsi“ su poveli. Lopta je odložena za Fabinja, a ovaj gromovitim udarcem sa 25 metara pogađa desni ugao gola Klaudija Brava. Iz VAR sobe nije stigla informacija da je Siti oštećen, pa su domaći poveli.

Mada je Siti više napadao i konstantno imao loptu u posedu, Liverpul je uskoro vodio sa 2:0. Robertson je centrirao sa leve strane, a Salah u trku glavom, mada se lopta odbila o travu, pogodio pravo mesto u 13. minutu. Do poluvremena su gosti propustili nekoliko prilika, a Anhelinjo je pogodio i stativu.

Agresivo su krenuli puleni Pepa Gvardiole i u nastavku, više su vremena provodili na polovini domaćih, ali je ponovo konkretniji bio Liverpul. Sadio Mane je na drugoj stativi sačekao centaršut Hendersona i iskoristio je neodlučnost Brava da postigne treći gol za svoj tim. Bernardo Silva je uspeo da smanji u 78. minutu, i unese malo neizvesnosti u finiš meča, ali je ostalo premalo vremena da “redsi“ ispuste kapitalnu prednost.

Junajted je posle Partizana, ponovo odigrao jednu dobru utakmicu u Premijer ligi. “Crveni đavoli“ su dosta lako izašli na kraj sa Brajtonom i upisali nove bodove. Već posle dvadesetak minuta na Old Trafordu je bilo 2:0 za domaćina. Posle akcije Marsijala lopta je došla do Pereire, koji postiže prvi gol za Junajted u 17. minutu. Dva minuta kasnije Met Rajan je odbranio udarac Mektomineja, ali je na loptu natrčao Proper i ubacio je u sopstvenu mrežu. Zanimljivo je da je Junajted poslednji put dva gola u prvom poluvremnu neke utakmice u Premijer ligi, postigao još u januaru, i to protiv istog rivala. Gosti su smanjili u 64. minutu, Dank je odlično skočio posle kornera i glavom poslao loptu pod prečku. Jedva je nada “galebova“ trajala dva minuta, brz kontranapad Mančester Junajteda golom je okončao Markus Rašford, za konačnih 3:1.

I drugi engleski učesnik u Ligi Evrope pobedio je i u prvenstvu. “Vukovi“ su tek u sudijskoj nadokandi u četvrtak porazili Slovan, a sada su lakše na kraj izašli sa Aston Vilom. Posle dodavanja Mutinja, Ruben Neveš je pogodio za vođstvo domaćina u finišu prvog dela. Gosti iz Birmingema bili su aktivniji u nastavku, ali su za promašaje kažnjeni u 84. minutu, golom Himeneza. Jedino što je Vila uradila konkretno na ovom meču, bio je gol Trezegea, posle kornera, u sudijskoj nadokandi. Ovo je prva pobeda Vulverhemptona posle tri sušna kola.

Mančester Junajted – Brajton 3:1(2:0)