Morata nosi Atletiko, Sevilji gradski derbi

Luk de Jong

Atletiko Madrid je posle dva uzastopna prvenstvena remija u 13. kolu Primere pred svojim navijačima pobedio Espanjol i zadržao korak za Barselonom i Realom. „Jorgandžije“ nisu briljirale protiv pretposlednjeg Espanjola, a do trijumfa su došle posle preokreta.

Darder je kaznio grešku odbrane Atletika i doveo goste u vođstvo snažnim i preciznim udarcem u 38. minutu.
Preokret je režirao Alvaro Morata, prvo asistencijom za Koreu u finišu prvog poluvremena, a zatim i svojim šestim golom na isto toliko poslednjih utakmica u svim takmičenjima. Koke je u nadoknadi vremena postavio konačnih 3:1 za Atletiko.

Preokret je viđen i u Baskiji, gde je Levante golom Postiga u 45. minutu iznenadio Atletik Bilbao i pokazao da prošlonedelja pobeda nad Barselonom nije bila slučajna. Ander Kapa je u 57. minutu asistirao Munijainu za izjednačenje, a dva minuta pre kraja „bombom“ doneo pobedu Baskijcima. Radoja je odigrao ceo meč za Levante.

U meču sa tri penala, dva za domaćina i jednog za goste, Majorka je bila bolja od Viljareala, dok su Hetafe i Osasuna odigrali bez golova. Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč za Hetafe, kao i Darko Brašanc za goste iz Pamplone.

Na bod od Reala i Barselone ostala je i Sevilja, koja je u gradskom derbiju bila bolja od Betisa. Okampos je iskoristio loše izbacivanje lopte odbrane Betisa i doveo svoj tim u vođstvo u 13. minutu, ali je domaćin na ovoj utakmici stigao do izjednačenja u poslednjim trenucima prvog poluvremena, golom Lorena. Već posle desetak minuta igre u nastavku Luk de Jong je svojim drugim prvenstvenim golom ove sezone, doneo prednost i ispostaviće se pobedu Sevilji. Nemanja Gudelj je za pobednički tim odigrao poslednjih dvadesetak minuta.

Majorka – Viljareal 3:1 (2:0)
Lako 13(pen), Rodrigez 23(pen), Kubo 53 – Kazorla 49(pen)

Atletik Bilbao – Levante 2:1 (0:1)