Lakazet u 96. minutu sprečio svih sedam pobeda gostiju u Premijer ligi [VIDEO]

Fantastičan dan za gostujuće timove u Premijer ligi, ostaje da vidimo šta će biti u derbiju na „Etihadu“. Od sedam subotnjih mečeva 13. kola, na šest su bodove osvojile gostujuće ekipe, a mogle su na svih sedam, da napadač Arsenala Aleksandre Lakazet nije izjednačio protiv Sautemptona u 96. minutu na 2:2.

Lider je uspešno okončao i gostovanje na Selhurst parku, gde je protiv Kristal Palasa slavio sa 2:1. Imao je Liverpul i dosta sreće protiv “orlova“. Domaćinu je poništen gol u prvom poluvremenu, a do drugog gola stigli su posle smušene intervencije domaće odbrane u 85. minutu. Prvo je Sadio Mane doveo “redse“ u vođstvo na početku drugog poluvremena, tako je Senegalac bio strelac i na petom uzastopnom meču protiv Palasa. Izjednačio je Zaha u 82. minutu, i činilo se da će lider prosti dva boda. Ipak, samo tri minuta kasnije spretni Firmino koristi grešku odbrane domaćin posle kornera i postiže gol za pobedu. Mogao je Zaha u prvom minutu nadoknade da još jednom matira Alisona, ali je prebacio prečku.

Dramatično je bilo na Emirejtsu, a Arsenal je ostao bez pobede na šestoj uzastopnoj utakmici, računajući sva takmičenja u kojima učestvuju. Gosti su dva puta vodili, prvo golom Ingsa na startu meča, a onda i preko Vord-Prausa, kome je Leno odbranio penal, ali se lopta ponovo odbila do fudbalera Sautemptona. Ipak, bod “tobdžijama“ donosi Lakazet. svojim drugim golom, u šestom minutu nadooknade.

Lester je sada prvi pratilac Liverpula. Lisice su još jednom pobedile, peti put uzastopno u Premijer ligi, ovog puta u Brajtonu. Oba gola postignuta su u nastavku. Prvo je Ajozi Perez doveo goste do prednosti, da bi Vardi u finišu realizovao jedanaesterac za konačnih 2:0. Bio je do deveti gol bivšeg centarfora “Gprdog Albiona“ na poslednjih sedam prvenstvenih mečeva. U tom intervalu nije zatresao samo mrežu Liverpula.

Votford je ponovo izgubio, ovog puta bodove sa Vikarejdž Rouda odneo je Barnli, bilo je ubedljivih 3:0 za tim Šona Dajša. “Vukovi“ su slavili u Bornmutu i u dobrom raspoloženju odlaze na megdan Bragi u Ligi Evrope, dok je Norić napravo senzaciju na Gudisonu pobedivši Everton sa 2:0. To je “kanarincima“ tek 10 bod, ali su “fenjer“ prepustili “stršljenovima“.

Kristal Palas – Liverpul 1:2(0:0)