Mijailović: Smanjen prostor za rezultate kakve smo nekada imali, morali smo da promenimo strategiju

Top News

,,Delfini“ počistili i Holanđane

Srbija - Holandija 11:4(0:1, 3:1, 5:2, 3:0) Vaterpolo reprezentacija Srbije savaldala je danas selekciju...

Bivši fudbaler Reala priveden zbog napada na Darka Kovačevića!

Nekadašnji fudbaler Real Madrida Raul Bravo priveden je zbog sumnje da je učestvovao u napadu vatrenim oružjem...

,,Valjak“ sa +30 protutnjao kroz ,,Železnik“

FMP - Partizan 57:87(6:18, 15:18, 20:23, 16:28) Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali ekipu FMP-a...

Vuletić otkrio ekskluzivnu informaciju za sve navijače Partizana

Potpredsednik Partizana, Vladimir Vuletić, otkrio je ekskluzivnu informaciju koja će obradovati navijače crno-belih. U...

Bio je velika nada Crvene zvezde, sada ide na pozajmicu u Erdeviziju

Još jedan srpski fudbaler nastupaće kao pozajmljeni igrač do kraja sezone. Mediji u Holandiji pišu, da...

Predsednik KK Partizan, Ostoja Mijailović, govorio je o aktuelnom trenutku crno-belih i najavio bolje dane za klub.

Mijailović je ponovio da je glavni cilj povratak u Evroligu, ali da je znatno smanjen prostor za ostvarivanje rezultata koje je Partizan nekada imao.

Danas je od tog takmičenja stvoren prestiž. Klubovi ulažu mnogo više nego što je to bio slučaj ranije, i zato je nama smanjen prostor da postižemo rezultate kakve smo nekada imali. Sve se sada vrti oko novca i budžeta. Možda je to u 21. veku i normalno, ali mi definitivno ostajemo na drugom koloseku. Znamo da je našim navijačima ostala navika da Partizan igra u Evroligi, jer je tu proveo deceniju i po u kontinuitetu, ali moramo biti svesni toga da se tada igralo na potpuno drugačiji način. Teško ćemo uhvatiti korak s vremenom. Dobre rezultate su nekada pravili izdanci iz naših škola, pre svega srcem, koji su želeli da predstave zemlju u što boljem svetlu i kasnije postajali vrhunski košarkaši. Danas se radi na drugačiji način, sada mi pratimo druge, nažalost. A ranije su oni pratili nas, rekao je Mijailović za Večernje novosti.

Evroliga ima svoju politiku i neće je menjati zbog srpske košarke. Krivo mi je, jer ona ima veliki potencijal, koji smo mi zajedno sa gradskim rivalom potcenili. Moramo da ojačamo KLS, jer su tu temelji. Ne radi se samo o Partizanu i Zvezdi, već i o ostalim našim klubovima. Treba da promenimo način razmišljanja. Svi smo ćutali kada smo imali tri mesta u Evroligi, pa je isto tako bilo kad su bila dva, pa sada ponovo ćutimo kada je jedno mesto. Lako može da se desi da ne bude ni njega. Nikada više nećemo doći u situaciju da dobijemo ono što nam, po statusu i košarkaškom značaju, pripada.

Prelazak u „Štark Arenu“ je potez za budućnost.

Mi smo morali da promenimo strategiju, jer želimo u budućnosti da budemo jedan od 16 klubova sa licencama. Ne možemo da živimo u prošlosti i da narednih pet decenija pričamo o uspesima koje smo ranije pravili. Nama su potrebe mnogo veće od onoga što nudi „Pionir“, i prelazak u „Arenu“ je bio preko potreban. Imamo ugovor na pet godina, tu u „maloj areni“ i treniramo, a mislim da je pet godina dovoljno vremena da izgradimo našu trenažnu dvoranu.

Mijailović ističe da Partizan ne može bez inostranih košarkaša.

Svako od nas bi u neku ruku voleo da svih 12 igrača budu domaći igrači, da to budu naša deca. Mi u ovom trenutku imamo tim koji čine, za nas, 12 najkvalitetnijih košarkaša, stručni štab i cilj da budemo prvi. Da li ćemo to ostvariti, ne znam, jer ne zavisi samo od nas. Da bi klub bio održiv, mora da ima rezultate, a njih ne možemo da napravimo ako stavimo 12 juniora da igraju. Onda bi ispali iz ABA lige i iz Evrokupa. Teško je trenerima koji stvaraju igrače, jer se neuspeh ne prašta nikad. Prinuđeni smo da uzimamo strance, da nam pomognu da napravimo rezultat, a mi njima da pomognemo da se razviju i da na kraju na njima zaradimo. Teško je naći sredinu, onaj ko navija, gleda to drugačijim očima od onoga ko to organizuje i vodi računa o svim detaljima. Imamo nekoliko talentovanih klinaca koje ćemo pokušati da zadržimo. U prvom timu su nam i Trifunović i Miletić.

Prokomentarisao je i odlazak Pecarskog i Pažina.

Kada su roditelji menadžeri, onda igrači često ne iskoriste potencijal koji imaju. Mame i tate imaju preveliku želju da im deca napreduju brže nego što mogu. Ako nekom klincu koji ima 17 godina utuvite u glavu da je NBA zvezda, da je već negde u Americi sa ozbiljnim milionima, a nije zaradio ni 1.000 dinara u Srbiji, onda vi njemu upropastite percepciju o košarci. Rezultati se postižu isključivo na parketu, ne pričom, ne pritiskom, ne novinskim tekstovima.

Očekuje se i dolazak još jednog pojačanja.

Parahovski je za sve nas negativno iznenađenje, ali očigledno da se nije uklopio i da su privatni problemi koje je imao na to uticali. U vezi sa Mozlijem su mnogi bili skeptični, ali on se pokazao kao pravo osveženje. Slušali smo struku i nismo pogrešili. Pronašli smo rešenje i na poziciji beka šutera (Reding), a tražimo i centra. Nijedna ekipa koja ima rezultate neće sada pustiti kvalitetnog igrača, tako da je teško pronaći pravo pojačanje u toku sezone, zaključio je Mijailović.

Advertisements

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

Najnovije vesti

Mega Kobs

Budućnost Voli- Mega Bemax 90:76 (17:26, 24:19, 21:19, 28:12) Košarkaši podgoričke Budućnosti savladali su...

Večni Novica

Kapiten košarkaša Partizana Novica Veličković postao je igrač sa najviše utakmica u istoriji crno-belog kluba. On je na...

Savić izneo očekivanja za četvrtfinale: Sada drugi deo posla

Selektor Vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić istakao je da je njegovoj ekipi bilo potrebno malo vremena da uđe u ritam protiv Holandije...

Atletiko nije našao rešenje za Dmitrovića, Eibar srušio ,,jorgandžije“ [VIDEO]

Eibar - Atletiko Madrid 2:0 (1:0)10' Burgos, 90' Espozito Fudbaleri Eibara pobedili su večeras na svojoj ,,Ipurui'' Atletiko Madrid...

Vlahović gurnuo Napoli dublje u ponor [VIDEO]

Napoli - Fjorentina 0:2 (0:1)26' Kjeza, 74' Vlahović Fudbaleri Fjorentine savladali su večeras Napoli na ,,San Paolu'' rezultatom 2:0...
Barnli - Lester Siti
tip Da postigne pogodak - obe ekipe
Da @ 1.80
Ovaj tip je predložio Peca na Bet365
Đenova - Roma
tip Ukupno pogodaka - iznad/ispod
Više 2.50 @ 1.84
Ovaj tip je predložio Vlajko na Meridianbet
Juventus - Parma
tip Da postigne pogodak - obe ekipe
Da @ 2.05
Ovaj tip je predložio Vlajko na Meridianbet
M. Čilić - C. Moutet
tip Konačni rezultat
2 @ 2.62
Ovaj tip je predložio Peca na Bet365
D. Schwartzman - Lloyd George Muirhead Harris
tip Ukupno setova - iznad/ispod
Više 3.50 @ 1.76
Ovaj tip je predložio Peca na Bet365

POVEZANE OBJAVE