Bjelica zasenio Dončića: Pobeda Kingsa uz izjednačen rekord karijere srpskog reprezentativca [VIDEO]

Dalas – Sakramento 106:110 (27:36, 19:30, 32:26, 28:18)

Košarkaši Sakramenta nastavili su pobedničku seriju protiv Dalasa. Kingsi su dobili peti uzastopni meč protiv Maveriksa, a centralna figura utakmice bio je Nemanja Bjelica.

Srpski reprezetativac je izjednačio rekord karijere i za 34 minuta postigao 30 poena uz 7 skokova, 4 asistencije i po 1 ukradenu loptu i blokadu.

Bjelica je pogodio 13 od 18 šuteva iz igre (9/11 za dva, 4/7 za tri poena), a nije šutirao nijedno slobodno bacanje na ovoj utakmici. Kingsi su početkom četvrte četvrtine imali 18 poena preddnosti (99:81), ali je Dalas uspeo da dođe u priliku da 8 sekundi pre kraja izjednači.

Dončić je promašio, a na drugoj strani Bjelica je zakucavanjem osigurao pobedu Sakramenta.

Pored Bjelice odličan je bio Hild sa 26 poena, dok je Bogdan Bogdanović za 28 minuta postigao 10 poena (2/5 za dva, 1/4 za tri poena). Kod Dalasa Hardavej jr 29, Dončić 27 poena, 7 skokova i 8 asistencija. Boban Marjanović nije ulazio u igru.