Asistencije Gobeljića, evrogol Stojanovića, pobeda Zvezde [VIDEO]

Crvena zvezda – Čukarički 3:1 (1:1)
Milunović 2′, Pavkov 72′, Vukanović 88′ – Stojanović 24′

Fudbaleri Crvene zvezde su u poslednjoj utakmici Super lige u 2019. godini pobedili Čukarički rezultatom 2:1. Crveno-beli su ovom pobedom delimično zalečili evropske rane i sačuvali 11 bodova prednosti u odnosu na večitog rivala.

Uprkos pobedi Zvezde, detalj koji je obeležio utakmicu, a možda i ceo prvi deo sezone delo je Luke Stojanovića, veziste Čukaričkog koji je udarcem sa centra terena savladao Borjana.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić – Vulić, Petrović (Pavkov od 66′) – Garsija, Marin (Vukanović od 43′), Ben – Boaći (Degenek od 80′).

Čukarički: Petrović, Tedić, Vidosavljević (Docić od 63′), N’Diaje, Kamenović, Kajević (Nikčević od 82′), Stojanović, Ostojić, Veličković, Šapić, Kovač.

Stotinak sekundi je proteklo od početka utakmice, a Zvezda je već vodila. Gobeljić je dobro centrirao, a Milunović glavom sa pet metera savladao golmana „brđana“.

U 24. minutu Luka Stojanović je šokirao sve na stadionu, najviše Milana Borjana. Čukarički je prekinuo napad Zvezde, a Stojanović se odlučio na udarac sa sredine terena i lobovao Zvezdinog golmana.

Do kraja prvog poluvremena Zvezda je zapretila samo još jednom, preko Boaćija, koji se okliznuo u ključnom trenutku, a Čukarički je imao nekoliko kontranapada, kojima je nedostajao završni pas.

U finišu prvog dela crveno-beli su ostali bez Marka Marina, koji je zbog povrede ustupio mesto Vukanoviću.

Na početku drugog poluvremena zapretili su „brđani“, ponovo preko Stojanovića, koji je pogodio spoljni deo mreže i ispostavilo se da je to poslednja velika prilika gostiju.

Zvezda je počela da pritiska sve jače i preti sve konkretnije. Golman Petrović je zaustavljao udarce Garsije i Milunovića, ali je bio nemoćan u 72. minutu. Milan Pavkov, koji je u igru ušao šest minuta kasnije, odlično je reagovao na centaršut Gobeljića i glavom zatresao mrežu.

Nastavila je Zvezda da napada i posle drugog gola, a malo je nedostajalo da u 77. minutu Vulić postigne gol. Nanizao je nekoliko igrača Čukaričkog, izašao sam pred golmana Petrovića i onda ostao bez rešenja, šutirao mu je pravo u noge.

Najlepša akcija Zvezde na utakmici viđena je u 88. minutu i donela je konačan rezultat. Pavkov je petom proigrao Gobeljića, koji beleži treću asistenciju na današnjoj utakmici, ovoga puta za Vukanovića za 3:1.

Niko nije verovao u njega, a sada je junak: Eriksen spektakularno rešio derbi sa Milanom ili je to ipak bio sudija? [VIDEO]

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Kupa Italije pošto su savladali Milan na ,,Đuzepe Meaci'' sa 2:1. Uzbuđenje, isključenje,...