Bod za “karamele“ na Old Trafordu, Vertongen obradovao Murinja

Uzbudljivo je bilo u Vulverhemptonu i Mančesteru ovog popodneva.

Posle tri uzastopne pobede, dve u Premijer ligi i jedne u Ligi Evrope, Junajted je ostao bez trijumfa u duelu sa Evertonom. Tim iz Liverpula poveo je autogolom nespretnog Lindelofa u 36. minutu, ali je izjednačio rezervista Grinvud u 78. Mladi fudbaler je samo desetak minuta ranije ušao u igru. Ovo je četvrti bod “karamela“ u dve utakmice od kada je na klupi privremeni trener Dankan Ferguson. Prošle sedmice su pobedili Čelsi, a sada su ostali neporaženi na Old Trafordu, što ide u prilog ostanka Fergusona na klupi Evertona.

Važna trijumf zabeležio je Totenhem na gostovanju u Vulverhemptonu. Već u 8. minutu Lukas Moura je strahovitim udarcem poslao loptu pod prečku Rui Patrisija. Sve do 67. minuta to je bio aktuelni rezultat, a onda je Traore udarcem sa distance savladao Gazanigu. Izgledalo je da će se još jedan meč “vukova“ završiti remijem, ali je centarhalf Vertongen u 91. minutu, posle kornera, precizno tukao glavom i obradovao Žozea Murinja, pošto je Totenhem sve bliže vrhu tabele.

Mančester Junajted – Everton 1:1(0:1)
Grinvud 78′ – Lindelof 36′(ag)

Vulverhempton – Totenhem 1:2(0:1)
Traore 67′ – Lukas 8′, Vertongen 90+1′

Igokei nije smetao poraz od Turk Telekoma za nastavak takmičenja u FIBA Ligi šampiona

Košarkaši Igokee plasirali su se u plej-of FIBA Lige šampiona uprkos porazu od Turk Telekoma 94:86 u derbiju grupe...