Mihajlovićeva Bolonja bolja od Atalante, Juventus na vrhu narednih pet sati

Pobedom nad Udinezeom Juventus je za jedan bod pretekao Inter, koji večeras igra sa Fiorentinom.

U prvom meču dana videli smo fantastičnu utakmicu u Veroni u kojoj Torinu ni tri gola prednosti nije bilo dovoljno za trijumf. Do 70. minuta “bikovi“ su golovima Ansaldija, koji je postigao dva, i Berengera imao ogromnu prednost, ali su domaći uspeli da isčupaju bod. Prvo je Pazini sa bele tačke smanjio na 3:1, a onda su pogađali i Verde i Stepinski. Mogao je tim našeg Darka Lazovića i do potpunog preokerat, alije Pazini propustio priliku u petom minutu nadoknade.

Juventus se vratio na vrh tabele posle sigurne pobede nad Udinezeom. Kristijano Ronaldo je postigao prva dva gola za “Staru damu“, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena Bonući, nakon kornera, postigao treći pogodak. U nastavku domaći nisu preterano zapinjali, a gosti su uspeli da ublaže poraz preko Pustea u poslednjim trenucima meča. Aktuelni šampion ostaće na prvom mestu ako Inter izgubi u Firenci.

Siniša Mihajlović bio je na klupi Bolonje u meču sa Atalantom i radovao se pobedi svog tima. Bolonja je povela preko Palasija, koji je loptu odbijenu od stative sproveo u mrežu u 12. minutu. Prednost domaćina duplirao je Poli odličnim udarcem glavom u 53. minutu, da bi Malinovski u 60. ublažio poraz tima iz Bergama koji će igrati u osmini finala Lige šampiona.

Milan je još jednom razočarao svoje navijače. “Rosoneri“ su dočekali Sasuolo i nisu uspeli da zatresu mrežu gostiju. Istina, jednom su uspeli, ali je gol Tea Ernandeza u finišu prvog poluvremena poništen zbog sugestije iz VAR sobe.

Juventus – Udineze 3:1(3:0)