Klopova šampionska ,,mašinerija“: Liverpul demonstrirao silu u Lesteru [VIDEO]

Lester – Liverpul 0:4 (0:1)
31′, 76′ Firmino, 72′ Milner (p), 78′ Aleksander-Arnold

Fudbaleri Liverpula ubedljivo su savaldali ekipu Lestera na ,,King pauer“ stadionu rezultatom 4:0 u derbiju 19. kola Premijer lige.

Četa Jirgena Klopa je od starta utakmice nametnula svoj stil igre, na šta Lester nije imao nikakav odgovor.

Nije ovaj meč opravdao epitet derbija kola, s obzirom na to da je na terenu bila samo jedna ekipa. Lester jeste imao momente kada su prebacili težipte igre na polovinu rivala, ali to se dešavalo u drugom poluvremenu i u malim sekvencama.

Osim gola koji je postigao Roberto Firmino u 31. minutu posle centaršuta Trenta Aleksander-Arnolda, Liverpul je propustio nekoliko vrhunskih šansi da ubedljivije završi prvi deo igre, ali u tome nisu uspeli. Sve što im je promaklo tada, stiglo je u drugom poluvremenu. Čim se Lester iole otvorio, ređale su se opasne prilike ispred gola Kaspera Šmajhela, a u 72′ minutu je nakon igranja rukom Sujunčua dosuđen penal koji hladnokrvno realizuje Džejms Milner. U narednih šest minuta, ,,crveni“ su postigli dva gola, a u oba je učestvovao Aleksander-Arnold koji je ponovo asistirao Firminu, a zatim se i sam upisao i krunisao izvanrednu partiju.

Liverpul je povećao prednost u odnosu na Lester na 13 poena, dok imaju 14 više u odnosu na Mančester siti. Uz sve to, fudbaleri Jirgena Klopa imaju i utakmicu manje od dva rivala.

Zvezdino saopštenje: Mrkela dobro, ima blaže simptome

Odjeknula je u četvrtak uveče vest da je sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela u bolnici jer je zaražen...