Preokret Sakramenta, Denveru pripao derbi, Marjanović iskoristio minute (VIDEO)

Sinoć je NBA ligi odigrano 9 mečeva i četvorica srpskih igrača su nastupali.

Nikola Jokić je postigao 22 poena, od toga 20 u drugom poluvremenu, u gostujućoj pobedi nad Indijanom 124:116. Meč je rešen u četvrtom periodu kada je Denver otišao na 10 poena prednosti koje je čuvao do krsja meča. Interesantan podatsk za Jokića je da mu je +/- indeks za 24 minuta bio -9. Pored njega Marej je postigao 22 a Porter Junior 25. Kod Indijane Lemb je dao 30 poena.

Dalas je na krilima Luke Dončića ostvario trijumf 123:111 nad Bruklinom. Slovenački reprezentativac je postigao 31 poen i imao 13 skokova, Set Kari je ubacio 25 poena. Boban Marjanović je iskoristio odsustvo Porzingisa i za 13 minuta postigao 10 poena i imao 7 skokova. Kod Bruklina Dinvidie 19 poena, a Dženan Musa je postigao 14 poena.

Sakramento se vratio iz deficita od 20 poena u drugoj četvrtini i uspeo da prekine seriju od osam poraza pobedom nad Memfisom 128:123. Bogdan Bogdanović je postigao 16 poena za 23 minuta, 5 minuta pre kraja meča je napustio teren zbog povrede, dok je Bjelica postigao 8 poena za 28 minuta. Foks sa 27 i Hild sa 26 su predvodili Sakramento, dok je u Memfisu Morant dao 23 poena.

Golden Stejt je upisao novi poraz protiv Minesote 99:84, ali je novi nastup upisao i Alen Smajlagić koji je za 16 minuta na terenu upisao 7 poena i 3 skoka.

Klivlend – Šarlot 106:109

Majami – Toronto 84:76

Čikago – Juta 98:102

San Antonio – Oklahoma 103:109

Los Anđeles Klipersi – Detroit 126:112